Finał konkursu plastycznego

Finał konkursu plastycznego

Nagrody za smoki i czarownice

– Narysowałam legendę o smokach latających nad miastem, te smoki mają magiczną moc i potrafią się zamieniać w psa, kota lub kurę mówiła 9-letnia Oliwia Kosowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5, podczas finału VII Miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”.

Oliwia zapewniała, że uwielbia malować, i że często zdobywa nagrody w konkursach plastycznych. I tak też się stało na finale konkursu „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”, który odbył się 29 września 2022 r. w galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego – Oliwia otrzymała jedną z pięciu nagród.

Pozostałe nagrody odebrali: Maja Maciejewska, Hanna Wlawender i Amelka Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Marcel Toczek ze Szkoły Podstawowej nr 5. Przyznano też czternaście wyróżnień.
Dorota Dąbrowska i Dariusz Sapkowski, jurorzy konkursu i konsultanci z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, przyznali, że „wybór prac był trudny i najchętniej nagrodziliby wszystkich uczestników”.

Główną organizatorką konkursu była Agnieszka Żelazna ze Szkoły Podstawowej nr 10. Pokonkursową wystawę „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka” można oglądać w galerii „Na Mansardzie” (przy ul. Łokietka 20 a) do końca października 2022.

Hanna Ciepiela

Fot. Dorota Dąbrowska i Monika Żołędziejewska

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji