Finał konkursu plastycznego

Finał konkursu plastycznego

Nagrody za smoki i czarownice

– Narysowałam legendę o smokach latających nad miastem, te smoki mają magiczną moc i potrafią się zamieniać w psa, kota lub kurę mówiła 9-letnia Oliwia Kosowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5, podczas finału VII Miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”.

Oliwia zapewniała, że uwielbia malować, i że często zdobywa nagrody w konkursach plastycznych. I tak też się stało na finale konkursu „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”, który odbył się 29 września 2022 r. w galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego – Oliwia otrzymała jedną z pięciu nagród.

Pozostałe nagrody odebrali: Maja Maciejewska, Hanna Wlawender i Amelka Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Marcel Toczek ze Szkoły Podstawowej nr 5. Przyznano też czternaście wyróżnień.
Dorota Dąbrowska i Dariusz Sapkowski, jurorzy konkursu i konsultanci z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, przyznali, że „wybór prac był trudny i najchętniej nagrodziliby wszystkich uczestników”.

Główną organizatorką konkursu była Agnieszka Żelazna ze Szkoły Podstawowej nr 10. Pokonkursową wystawę „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka” można oglądać w galerii „Na Mansardzie” (przy ul. Łokietka 20 a) do końca października 2022.

Hanna Ciepiela

Fot. Dorota Dąbrowska i Monika Żołędziejewska

Aktualności

Odeszła Jadwiga Kowaleczko

Zmarła Jadwiga Kowaleczko. Nauczycielka, regionalistka, harcerka. Dama gorzowskiej oświaty. Była kobietą zawsze elegancko ubraną i pięknie się wysławiającą. Z życzliwością patrzyła na świat. Jej wielką

Jubileusz Biblioteki Pedagogicznej

Siedemdziesiąt lat temu, 6 grudnia 1952 roku, rozpoczęła swą działalność  Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie. I z tej okazji 6 grudnia 2022 roku o godz. 11.00

Więcej informacji