Biblioteka pełna strachu

Biblioteka pełna strachu

11 krwawych opowieści nadesłano na pierwszy konkurs literacki „Horror w bibliotece”, zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego z okazji tegorocznego Tygodnia Bibliotek.

Dwuosobowe jury w składzie: Hanna Ciepiela i Magdalena Janas, przeżyło prawdziwe godziny grozy czytając opowiadania, rozgrywające się w podziemnym magazynie książek. Wszystkie konkursowe teksty napisały dziewczyny (w różnym wieku), co świadczy o szczególnym talencie pań do tworzenia emocjonujących historii.

Zgodnie z zasadami naszej literackiej zabawy, autorki musiały napisać ciąg dalszy „przygód” Martyny, młodej bibliotekarki. W sześciu opowiadaniach dziewczynie udało się wyjść cało z magazynu, w pozostałych mordowano ją na różne sposoby.

Wszystkie opowieści tak nam zaimponowały, że postanowiłyśmy przyznać pięć równorzędnych nagród i sześć wyróżnień (niezależnie od tego czy bohaterka przeżyła).

Nagrody otrzymują:

Olga Smolec-Kmoch,
Julia Kosmalska
Natalia Kosmalska
Emilia Kruszakin
Patrycja Sęp

Wyróżnienia:

Magdalena Drozd
Katarzyna Girul
Martyna Girul
Agnieszka Kaniowska
Agnieszka Mazur
Aneta Wieliczko

Co tydzień na naszej stronie będziemy prezentować najlepsze teksty.
Dziś w załączniku pierwsze z pięciu nagrodzonych opowiadań.

Nagrodzone teksty:

Organizatorki skontaktują się z laureatkami w sprawie nagród.

Hanna Ciepiela

Aktualności

Pierwsza edycja konkursu AleMózgi!

Zachęcamy udziału w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu AleMózgi! Poznaj fascynujący świat matematyki, informatyki i programowania, korzystając z nowoczesnej platformy. AleMózgi to konkurs matematyczno-informatyczny, który nie wymaga wiedzy

Więcej informacji