Biblioteka na Pikniku Naukowym

Najmłodsi mieli trzy lata, najstarsi szesnaście, ale wszyscy świetnie bawili się z „Potwornie fajną biblioteką” na Pikniku Naukowym, który odbył się 23 maja 2024 roku w gorzowskiej Szkole Podstawowej nr 9.

Tegorocznym motywem przewodnim „kramiku” Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego był Kolorowy Potwór z książki Anny Llenas, wydawnictwa Mamania. Śmieszne stworki ozdabiały szkolny korytarz i stoliki, przy których dzieci musiały wykonać sześć zadań między innymi związanych z poezją Czesława Miłosza i Zbigniewa Herberta, aby otrzymać nagrody.

Pierwszą uczestniczką była 10-letnia Maja, która już po raz drugi brała udział w szkolnym pikniku.
Lubię książki, ale jeszcze bardziej lubię bieganie – przyznała. Maja świetnie wykonała wszystkie zadania i zdobyła pluszowego nosorożca.

Najmłodszym uczestnikiem był trzyletni Andrzej, który przyszedł na piknik z mamą i starszą siostrą. Chłopiec znakomicie poradził sobie z kolorowankami i również otrzymał zabawkę. Najstarszymi „zawodniczkami” okazały się licealistki Nela i Wiktoria, absolwentki „dziewiątki” i zagorzałe czytelniczki literatury młodzieżowej.

Piknik naukowy trwał prawie trzy godziny, w zmaganiach bibliotecznych wzięło udział ponad 150 dzieci. W roli „potwornych” bibliotekarek wystąpiły: Anna Giniewska, Magdalena Płatonow, Ewelina Cichomska, Monika Żołędziejewska, Hanna Ciepiela, Sandra Sokołowska i Eliza Paternowska.

Hanna Ciepiela

Fot. Sandra Sokołowska

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek