Bezpłatne webinarium z dr Anną Łosiak, geolożką planetarną z Instytutu Nauk Geologicznych PAN.

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim zachęca do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik i Esero-Polska.

Webinar przeznaczony jest dla nauczycieli i uczniów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką kosmiczną. Spotkanie poprowadzi dr Anna Łosiak, geolożka planetarna z Instytutu Nauk Geologicznych PAN. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Michigan State University i Uniwersytetu w Wiedniu. Stypendystka Marie Skłodowska-Curie Actions, Fulbrighta i grantów NCN oraz Fundacji dla Nauki Polskiej. Badaczka powierzchni Marsa i małych kraterów uderzeniowych na Ziemi.

Centrum Nauki Kopernik i Esero-Polska organizuje powyższe spotkanie w ramach europejskiego wyzwania Moon Camp, które przenosi młodzież i jej opiekunów w świat projektowania baz kosmicznych oraz stacji orbitujących wokół globów innych niż Ziemia. Jak wybrać właściwe miejsce dla bazy kosmicznej i zaprojektować habitat? Pod jakim kątem analizować warunki panujące na wybranym globie, by właściwie opisać je w projekcie? Na te i wiele innych pytań odpowie ekspertka – dr Anna Łosiak.

Spotkanie rozpocznie się 27 maja o godzinie 18:00 na kanale YouTube.

Przydatne linki:

• link do transmisji webinarium na kanale YouTube: [link]
  • link do wydarzenia i transmisji webinarium na Facebook: [link]

Więcej o wydarzeniu na stronie organizatora: [link]

Źródło: esero.kopernik.org.pl

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek