Ania nagradzana bez przerwy!  

Ania nagradzana bez przerwy!  

Anna Giniewska, nauczycielka bibliotekarka z gorzowskiej Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, otrzymała nagrodę w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2022/2023.

W ogólnopolskim konkursie, organizowanym przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”, przyznano trzy nagrody główne, jedną nagrodę specjalną i szesnaście wyróżnień dla Koordynatorów i Liderów Kampanii. Anna Giniewska zdobyła trzecią nagrodę!
Jury doceniło jej: III Międzynarodową edycję VII  Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie –bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, w której wzięło udział 2667 placówek z Polski  i 22 z innych z innych krajów.  Dzięki tej akcji książki były czytane przez  578 tys. 433 osoby.    

Wyniki konkursu:

Kampanie czytelnicze A. Giniewskiej były już nagradzane i wyróżniane w dziewięciu edycjach konkursu. 

Anna Giniewska pracuje w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego od 2007 roku. W 2019 roku, w dziesiątej edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, otrzymała tytuł Lubuskiego Bibliotekarzem Roku. Zarówno zawodową, jak i jej prywatną pasją są książki i promocja czytelnictwa. 

Anna Giniewska odbierze swą nagrodę 11 grudnia 2023 roku podczas seminarium literackiego „Jak wychować  czytelnika? Literatura dla dzieci i młodzieży: nowe trendy i kierunki”, które odbędzie się w siedzibie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w Warszawie.

Aniu, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Gratulujemy też naszym koleżankom bibliotekarkom: Agnieszce Zatylnej i Jolancie Tokarek ze Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Gorzowie Wielkopolskim, które w tym samym konkursie otrzymały wyróżnienie!

Hanna Ciepiela
Fot.  Dariusz Kawka (zdjęcie z ubiegłorocznej  uroczystości w Warszawie)

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji