Akcja czytelnicza online dla bibliotek szkolnych oraz pasjonatów poszukiwaczy bibliotek.

Akcja czytelnicza online dla bibliotek szkolnych oraz pasjonatów poszukiwaczy bibliotek.

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2021 zapraszamy po raz drugi do udziału w akcji czytelniczej online “Biblioteczna mapa literackiego świata”. W poprzednim roku szukaliśmy w książkach smaków i potraw, w 2021 śledzimy wątki związane z biblioteką i tworzymy wspólnie wirtualną mapę literackich fascynacji i odniesień.

Szukamy w książkach wątków opisujących bibliotekę (jako miejsce) lub przywołanie osoby bibliotekarza/bibliotekarki. Może to być wspomnienie lub przeżycie głównego bohatera, miejsce akcji lub wątek fabuły – wszelkie nawiązania są na miejscu. Motyw biblioteczny to także opisy lub wspomnienia bibliotek i zbiorów prywatnych. 

Sprawdźmy, co wspólnymi siłami, znajdziemy w naszych bibliotekach.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do biblioteka szkolnych (oraz ich użytkowników), ale zachęcamy do włączenia się w zabawę wszystkich, którzy odnajdą w sobie żyłkę detektywa lub takich, którzy mają w głowie fragmenty swoich ulubionych książek z motywem przewodnim. 

 Akcja ma na celu:

  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych
  • aktywizacja uczniów do własnych poszukiwań czytelniczych
  • budowanie doświadczenia wspólnotowego

Aby wziąć udział w akcji należy zgłosić udział biblioteki szkolnej w wydarzeniu wypełniając formularz akcji (można przesyłać kilka propozycji książkowych) : formularz 

Pytania w sprawie akcji czytelniczej można przesłać na adres biblioteki: bp.wypozyczalnia@womgorz.edu.pl 

lub do koordynatora akcji:

Monika Żołędziejewska
tel.: 693675305
e-mail: monika.zoledziejewska@womgorz.edu.pl

Zaświadczenie z udziału w akcji czytelniczej będzie możliwe do pobrania ze strony internetowej biblioteki od 18 maja 2021.

Załączniki:

  1. Zaświadczenie dla nauczyciela [pobierz]
  2. Certyfikat dla placówki [pobierz]

Aktualności

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek

Więcej informacji