Lekturoteka – przygotowanie i udostępnienie w sieci materiałów edukacyjnych do wybranych lektur z wykorzystaniem TIK

Zapraszamy do skorzystania z lekturoteki Biblioteki Pedagogicznej stworzonej w programie wakelet. Zamieszczane w niej  materiały dedykowane są nauczycielom oraz ich uczniom, szczególnie w czasie pracy zdalnej. To gotowe karty pracy przygotowane do konkretnych lektur, quizy i testy internetowe sprawdzające wiedzę z lektury oraz prezentacje multimedialne przybliżające uczniom tematy poruszane w trakcie pracy z książką.

Link do lekturoteki: https://wakelet.com/@pedagogiczna

Linki do materiałów przygotowanych i udostępnionych w ramach „Lekturoteki”

Żonkile przypomną o bohaterach

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku, w dniu rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, wolontariusze w całej Polsce będą wręczać przechodniom papierowe żonkile, kwiaty symbolizujące