Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów. W tym dniu 107 rocznicę swoich urodzin obchodziłby amerykański rysownik Jack Kirby, który stworzył znane na całym świecie postaci takie jak X-Men, Hulk czy Fantastyczna Czwórka.

To okazja, aby sięgnąć po komiksy i trochę odczarować ich wizerunek, gdyż nadal są postrzegane przez niektóre osoby jako infantylna rozrywka. Komiksy to ciekawe połączenie wciągającej fabuły z barwną i często niezwykle estetyczną warstwą graficzną. Ponadto komiksy mogą być również wykorzystywane jako pomoc w edukacji i uzupełnienie tradycyjnych narzędzi w pracy nauczyciela.

Komiksy sprawdzają się znakomicie m.in. w nauce czytania dla najmłodszych. To różnorodność tematów i rodzajów, objętość i długość, a także humorystyczne elementy oraz ilustracje pomocne w śledzeniu fabuły sprawiają, że dzieci chętnie sięgają po komiksy i łatwiej przychodzi im nauka czytania.

Komiksy można także wykorzystać podczas prowadzenia lekcji. Są znakomitym narzędziem wspomagającym przekazywanie złożonych treści w prosty i zrozumiały sposób. Już w szkole podstawowej warto sięgać po komiksy jako dodatkową pomoc w nauczaniu.

W poniższych poradnikach zawarte zostały wskazówki, jak pracować z komiksami i korzystać z ich podczas lekcji oraz w jaki sposób używać ich do rozwijania kompetencji czytelniczych wśród najmłodszych:

Źródła: c-and-a.com/komiks-do-szkoly, c-and-a.com/komiksy-do-nauki-czytania

Program Erasmus +

Zgodnie z Zaproszeniem do składania wniosków w programie Erasmus+ 2024 informujemy, że w tym roku pozostały jeszcze następujące terminy: 1 października 2024 r., godz. 12:00 Zachęcamy do

INFORMACJA

Informujemy, że rejestracja na wybraną konferencje jest zamykana o godz. 10:00 dnia poprzedzającego dane wydarzenie. Konferencja znika również z listy dostępnych do rejestracji. Link do