szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« marzec 2019 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Przeglądaj wiadomości z miesiąca:
Pokaż archiwum aktualności

Aktualności

Zmiana terminu XLIII Wojewódzkich Zawodów Fizycznych
dodano: 2019/03/15
Szanowni Państwo, informujemy, że uległ zmianie termin XLIII Wojewódzkich Zawodów Fizycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego. Zawody odbędą się w czwartek 4 kwietnia 2019 r. o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gorzowie Wlkp., ul. Puszkina 31.

Ogólnopolski konkurs na esej pt. „#Szkoła2030”
dodano: 2019/03/18
Społeczne Towarzystwo Oświatowe ogłasza ogólnopolski konkurs na esej pt. „#Szkoła2030”. W konkursie może brać udział każda osoba dorosła, która legitymuje się polskim obywatelstwem, ale w szczególności zachęcamy do udziału nauczycieli.

Konferencja LEKTOR HIGH-TECH 2019
dodano: 2019/03/18
Centrum Językowego Politechniki Łódzkiej zaprasza nauczycieli języków obcych do wzięcia udziału w konferencji LEKTOR HIGH-TECH WYKORZYSTANIE E-LEARNINGU I NOWYCH TECHNOLOGII W NAUCZANIU JĘZYKÓW OBCYCH, Łódź 13-14 września 2019.

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych
dodano: 2019/03/18
Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy wszystkich typów szkół i placówek do udziału w sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy w roku szkolnym 2018/2019. Spotkanie odbędzie się 19 marca 2019 r. o godz. 15.30 w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., ul. Łokietka 20 a.

CZYTANIE WARTE ZACHODU
dodano: 2019/03/15
20 lutego br. odbyły się zawody szkolne VI Konkursu dla uczniów województwa lubuskiego CZYTANIE WARTE ZACHODU. Przystąpiło do nich 334 uczniów. Wszyscy, którzy uzyskali co najmniej 70% punktów możliwych do zdobycia, zostali zakwalifikowani do zawodów wojewódzkich.

KANGUR MATEMATYCZNY - odbiór testów
dodano: 2019/03/15
Wojewódzki Ośrodek Metodyczny informuje, że testy konkursowe XXVIII Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR MATEMATYCZNY” można odbierać w godz. 8.00 - 17.00 w gabinecie nr 3 (parter) w siedzibie WOM-u.

Obchody Arduino Day 2019 w ZSTiO w Gorzowie Wlkp.
dodano: 2019/03/14
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Akademia im. Jakuba z Paradyża i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. zapraszają do uczestnictwa w obchodach Arduino Day 2019. Arduino Day to światowe obchody urodzin platformy programistycznej Arduino. Impreza jest organizowana bezpośrednio przez społeczność lub przez założycieli Arduino i łączy ludzi, którzy chcą dzielić się swoimi doświadczeniami oraz dowiedzieć się więcej o platformie open-source.

Historyczna gra miejska „Jak Landsberg stał się Gorzowem … ” – Gorzów Wlkp., 28 marca 2019
dodano: 2019/03/12
Oddział IPN w Szczecinie - Delegatura w Gorzowie Wlkp., Akademia im. Jakuba z Paradyża, Archiwum Państwowe w Gorzowie Wlkp., Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny zapraszają uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej oraz ostatnich klas gimnazjum do wzięcia udziału w Historycznej Grze Miejskiej „Jak Landsberg stał się Gorzowem … ”.

Global Money Week - Światowy Tydzień Pieniądza - VIII edycja
dodano: 2019/03/10
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) we współpracy z Ministerstwem Finansów (MF) zaprasza środowisko szkolne do udziału w międzynarodowej kampanii Global Money Week (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza, której VIII edycja przebiegać będzie w dniach 25-31 marca 2019 r. pod hasłem Learn. Save. Earn - Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj.

EDUKACJA W FILMIE, EDUKACJA PRZEZ FILM - konferencja dla nauczycieli, wychowawców świetlic i bibliotekarzy szkół podstawowych
dodano: 2019/03/07
Pracownia Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp. zaprasza 21 marca 2019 r. na konferencję filmoznawczą dla nauczycieli, wychowawców świetlic i bibliotekarzy szkół podstawowych pt. „Edukacja w filmie, edukacja przez film”.

Protokół po I etapie XIII Konkursu Wiedzy o Sztuce
dodano: 2019/03/06
Prezentujemy protokół po I etapie XIII Konkursu Wiedzy o Sztuce objętego patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Konkurs jest dwuprzedmiotowy, tj. organizowany oddzielnie dla przedmiotu „plastyka” i oddzielnie dla przedmiotu „muzyka”.

„Niuton nie pyton” – VI Konkurs fizyczny dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów
dodano: 2019/03/05
Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wlkp. organizują pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty VI edycję Konkursu fizycznego „Niuton nie pyton”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych naszego województwa.

Zaczytana liga
dodano: 2019/03/05
- Polubiłam czytanie, gdy miałam 8 lat, a teraz mam 9. Ostatnio bardzo mi się podobała książka o przygodach skarpetek. One robiły niesamowite rzeczy. Rozmawiały z wronami, wygrywały castingi, a jedna została nawet detektywem. Aż było mi szkoda, gdy się książka skończyła - mówiła Małgorzata Wrońska ze Szkoły Podstawowej w Ulimiu, która wzięła udział w lubuskim półfinale ogólnopolskiego projektu „Wielka Liga Czytelników”.

IV PRZERWA NA CZYTANIE - ZGŁOŚ SZKOŁĘ
dodano: 2019/03/04
Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie odbywa się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. #biblioteka.

Lekcje otwarte w II semestrze roku szkolnego 2018/2019
dodano: 2019/03/04
Zespół doradców metodycznych Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza Nauczycieli na lekcje otwarte.

Podsumowanie IV edycji konkursu „Programować każdy może”
dodano: 2019/03/04
W IV edycji konkursu „Programować każdy może” uczniów VII, VIII klas szkół podstawowych, 3 klas gimnazjum oraz szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego organizowanego przez: Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim oraz Stowarzyszenie TALENT w Gdyni, wzięło udział 78 uczestników. Finał odbył się w dniu 27.02.2018 r. na WT AJP.

Program Dwujęzyczne Dzieci w Przedszkolu Miejskim nr 4
dodano: 2019/03/04
W Przedszkolu Miejskim nr 4 „Mali Odkrywcy” w Gorzowie Wlkp. realizowany jest program Dwujęzyczne Dzieci „Tom and Keri”, który stanowi kontynuację programu Dwujęzyczne Dzieci „Baby Beetles”. Program realizowany jest w głównej mierze w oparciu o uniwersalny kurs dla żłobków i przedszkoli „Baby Beetles”, którego autorzy wykorzystali metodę nauczania Spiral Language System - Claire Selby.

Gorzowskie Targi Edukacyjne
dodano: 2019/03/02
III edycja GORZOWSKICH TARGÓW EDUKACYJNYCH - SZKOŁY I PRACODAWCY, odbędzie się 12 - 13 marca 2019 r. w Hali Sportowej OSiR w Gorzowie Wlkp., ul. Słowiańska 10. W tym roku Targi objęła Patronatem Honorowym Pani Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Pani Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty w Gorzowie Wlkp.

VI Festiwal Piosenki Żołnierskiej „Złoty Nenufar”
dodano: 2019/02/20
Gmina Lubrza serdecznie zaprasza solistów i zespoły muzyczne do udziału w VI Festiwalu Piosenki Żołnierskiej „Złoty Nenufar”.

Koci wernisaż w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej
dodano: 2019/02/19
Z okazji Światowego Dnia Kota w gorzowskiej galerii Na Mansardzie, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, otwarto wystawę „Od Filemona do Behemota”. Cała galeria, a także korytarz i schody, zapełniły się podobiznami kotów: grubych, chudych, uśmiechniętych, wymyślonych i bajkowych.

Wojewódzka konferencja dla nauczycieli języka polskiego
dodano: 2019/02/19
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze we współpracy z Instytutem Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego organizuje I Lubuskie Forum Nauczycieli Polonistów – Twórczo, inspirująco, nowocześnie…, poświęcone kształtowaniu kultury humanistycznej, upowszechnianiu skutecznych rozwiązań metodycznych i organizacyjnych oraz nowoczesnych środków dydaktycznych.

Wojewódzka konferencja dla nauczycieli matematyki i edukacji wczesnoszkolnej
dodano: 2019/02/19
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze we współpracy z Wydziałem Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego organizuje I Lubuskie Forum Nauczycieli Matematyki – Twórczo, inspirująco, nowocześnie…, poświęcone kształtowaniu kultury matematycznej, upowszechnianiu skutecznych rozwiązań metodycznych i organizacyjnych oraz nowoczesnych środków dydaktycznych.

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Płynąć pod prąd”
dodano: 2019/02/18
Zapraszamy do udziału w zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 66 im. Zbigniewa Herberta we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Płynąć pod prąd. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, którzy ukończyli 13 lat.

IV Ogólnopolski Konkurs „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW” – etap powiatowy
dodano: 2019/02/18
Wojewódzki Ośrodek Metodyczny Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim, pełniący funkcję Koordynatora Powiatowego IV Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego Wielka Liga Czytelników, informuje że II etap (test drużynowy) odbędzie się 28 lutego 2019 o godzinie 11.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Łokietka 20a.

strona 1/1


 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid