Sytuacje konfliktowe o charakterze mobbingu mają negatywny wpływ nie tylko na jakość
i efektywność świadczonej pracy przez osoby zatrudnione, ale także na atmosferę stosunków interpersonalnych, stan zdrowia pracowników i ich ogólne samopoczucie psychiczne.
Z myślą o ochronie pracownika, a także o zapewnieniu dyrektorom możliwości kreowania bezpiecznego i przyjaznego środowiska pracy, zaplanowaliśmy szkolenie pt. Przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji. Poznanie faz i cech mobbingu, przyczyn sprzyjających występowaniu mobbingu oraz metod przeciwdziałania mobbingowi to główne zagadnienia proponowanego szkolenia.
Ponadto uczestnicy:
- zapoznają się w możliwie najkrótszym czasie z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi występowania mobbingu w miejscu pracy,
- poznają sposoby zapobiegania mobbingowi.
Warsztaty odbędą się w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim 20 marca 2025 r. w godz.10:00-15:00.
Na szkolenie obowiązuje rejestracja: https://oferta.womgorz.edu.pl/index_new.php?svc=rejestracja&act=szw&kat=65&id=3201
Szkolenie odpłatne: 90 zł.
Zjawisko mobbingu, jako jedna z głównych przyczyn problemów organizacyjnych, zostało usankcjonowane w znowelizowanym Kodeksie Pracy, obowiązującym od 1 stycznia 2004 r. Przeciwdziałanie mobbingowi jest obowiązkiem pracodawcy, ale jeżeli firma wdraża elementy polityki antymobbingowej i szkoli pracowników z rozpoznawania i zwalczania mobbingu – może zostać zwolniona z konieczności wypłaty odszkodowań i zadośćuczynień, nawet jeśli pracownik faktycznie został dotknięty mobbingiem, jak orzekł Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 3 sierpnia 2011 r. (sygn. I PK 35/11).
Serdecznie zapraszamy.
Zespół Pracowni Zarządzania Oświatą w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym.