Wernisaż z niebieskimi i żółtymi balonami

Kwiaty z papieru, poduszki, domek Baby Jagi i rysunki wykonane najróżniejszymi technikami oglądać można do końca kwietnia 2022 roku w Bibliotece Pedagogicznej na wystawie „My wśród Was”. Prace wykonali wychowankowie i uczniowie placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem w Gorzowie Wielkopolskim.

Wystawa została uroczyście otwarta 30 marca 2022 roku. Młodych artystów powitała Anna Buczak, wicedyrektorka Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego: – Nasza wystawa ma niebieską oprawę, bo ten kolor jest symbolem solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. Ale w tym roku dodaliśmy elementy żółte, bo myślami jesteśmy również z dziećmi, nauczycielami i całą ukraińską społecznością…

W spotkaniu wzięła udział Alicja Jagoda, dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem: – Dzięki tej wystawie nasze dzieci mogą pokazać swój sposób patrzenia na świat, swoje pasje

Autorami prac są uczniowie i wychowankowie czterech placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem w Gorzowie Wielkopolskim: Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem, Przedszkola Specjalnego dla Dzieci z Autyzmem, Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy i Szkoły Podstawowej SOWA.

Wiktoria, uczennica Szkoły Podstawowej SOWA, barwnymi plamami namalowała królika, bo jak przyznała, bardzo lubi zwierzęta i chciałaby się w przyszłości zajmować się ich leczeniem. – W domu mam szarego pieska Gizmo rasy shih tzu i kota Lulu rudo-czarno-białego – mówiła. – Są piękne i zawsze się z nimi bawię. Ale malować też lubię. I wystawa mi się podoba. I moja praca też….

Wystawę „My wśród Was” można oglądać do końca kwietnia w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Łokietka 20 a.

Hanna Ciepiela

Fot. Mateusz Ciężki, Monika Żołędziejewska

O naszej bibliotece w „Bibliotekarzu Lubuskim”

O tym, co dobrego dzieje się w naszej Bibliotece Pedagogicznej przeczytać można w najnowszym 57 numerze „Bibliotekarza Lubuskiego”, czasopisma wydawanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Wojewódzką