2019/12/16 00:00
Nagroda za czytanie dzieciom

Anna Giniewska, nauczyciel bibliotekarz z gorzowskiej Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, otrzymała wyróżnienie w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2018/2019. 

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się 7 grudnia 2019 w Polsko-Amerykańskiej  Fundacji Wolności w Warszawie. W tym roku Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”  przyznała 12 wyróżnień oraz sześć nagród dla koordynatorów i liderów akcji. Anna Giniewska była jedyną wyróżnioną Lubuszanką. Jury doceniało jej  akcje:  „Przerwa na czytanie”, w której wzięło udział  blisko 130 placówek , „Czytanie na drugie śniadanie” zorganizowane  dla  12  przedszkoli z Gorzowa i powiatu gorzowskiego oraz  zaangażowanie w inspirowaniu nauczycieli do różnych, czytelniczych działań.  A. Giniewska już po raz piąty była laureatką konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. W poprzednich latach otrzymała dwie nagrody i dwa wyróżnienia. 
Tegorocznej uroczystości  towarzyszył panel  literacki „Wartości w literaturze” prowadzony  przez  ambasadorów kampanii: prof. Grzegorza Leszczyńskiego i  Dorotę Koman.     

Hanna Ciepiela

Fot. Dariusz Kawka, Anna Zielińska

Zobacz zdjęcia w fotogalerii