2019/05/20 00:00
Seminarium „Jak czytają Polacy: motywacje, nawyki, wybory”

Zapraszamy do udziału w seminarium dla bibliotekarzy i nauczycieli  „Jak czytają Polacy: motywacje, nawyki, wybory”, które odbędzie się w gmachu głównym WiMBP, 6 czerwca (9.45 – 15.00) w sali 110.

W programie wiele interesujących i ważnych tematów. Izabela Koryś z Biblioteki Narodowej zaprezentuje obecny stan czytelnictwa w Polsce i nowe trendy rysujące się na czytelniczym horyzoncie. Dr Zofia Zasacka, która prowadzi badania nad czytelnictwem dzieci i młodzieży, będzie miała wystąpienie nt. „Co czytają nastolatki? O zmianach w wyborach czytelniczych młodego pokolenia Polaków”. O trudnej sztuce poszukiwania dobrych książek i wyborze tych wartych przeczytania opowie Agnieszka Kalus, tłumaczka literatury, autorka bloga „Czytam bo lubię” („W poszukiwaniu dobrych książek. O sztuce wyboru nowości wydawniczych”). Na zakończenie Tomasz Zaród, twórca i właściciel wydawnictwa Książkowe Klimaty, przybliży te miejsca na europejskiej mapie literackiej, które wciąż pozostają mało znane. W swoim wystąpieniu „Proza europejska bliska a nieznana. Nieoczywiste wybory czytelnicze” zaprezentuje najciekawsze trendy, zjawiska i autorów m.in. w literaturze czeskiej, słowackiej, greckiej, bałkańskiej, bułgarskiej, rumuńskiej i węgierskiej.

Szczegółowy program seminarium i informacje o prelegentach dostępne są na stronie: https://www.wimbp.gorzow.pl/jak-czytaja-polacy-seminarium-dla-bibliotekarzy/

Prosimy również o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania Państwa danych osobowych na potrzeby przeprowadzenia procesu rekrutacji oraz udziału w seminarium zobacz.