Cały Gorzów czyta dzieciom

Klub Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo”, działający przy Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., obchodził swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji odbyła się uroczystość, w trakcie której nie zabrakło głośnego czytania, zabaw oraz tęczowego tortu.  Wysłuchaliśmy też wykładu Marzanny Kuszyńskiej, dyrektora regionalnego Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Dodatkową atrakcją była możliwość zakupienia książek Wydawnictwa Zakamarki.

 

Nasz Klub zrzesza 20 aktywnych Czytających Rodzin, uczestniczących w comiesięcznych spotkaniach. Podczas rocznej działalności odbyło się 10 spotkań. Wzięło w nich udział ponad 200 osób. Działalność naszego KCR została wyróżniona przez Fundację ABC XXI wizytą pisarza Łukasza Wierzbickiego, autora m. in. książki „Afryka Kazika”.

Nawiązaliśmy również współpracę z gorzowskimi instytucjami: CEA Filharmonią Gorzowską oraz Klubem Sportowym Stal Gorzów, które bardzo chętnie udostępniły swoje obiekty.  Nasze klubowe spotkania urozmaiciła obecność tancerzy z Centrum Tańca Fan Dance oraz logopedy z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.

Przystanek Czytankowo” zaistniał w blogosferze. Na blogu zamieszczane są nie tylko informacje o spotkaniach, ale także recenzje rodziców o ciekawych książkach dla dzieci.

Dzięki zaangażowanym klubowiczom uruchomiliśmy rok temu Wymienialnię. Dziś możemy poszczyć się 40 udostępnionymi książkami.

Po roku działalności możemy śmiało stwierdzić, że Klub Czytających Rodzin to coś więcej niż tylko comiesięczne spotkania. To przede wszystkim znakomita okazja do wymiany doświadczeń rodzicielskich i czytelniczych, a także okazja do zatrzymania się na chwilę w zabieganym świecie i zapamiętania chwil spędzonych na wspólnej zabawie z dziećmi.  

Mamy nadzieję, że nasz Klub będzie wzmacniał więź rodzinną i obdarowywał dzieci pozytywnym bagażem doświadczeń.

 

Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom bardzo dziękujemy za docenienie naszej działalności.