Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja

« październik 2020 »
Edukacja globalna dla najmłodszych. Bezpłatne szkolenie i materiały do pracy z dziećmi
2020/06/18

Zapraszamy nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej  do udziału w 1,5 godzinnym szkoleniu online Bezpieczne domy- przyjazne miasta,  które odbędzie się w wybranym przez Państwa  terminie.

Dostępne terminy:

•  22.06.2020, 17.3019.10
  • 23.06.2020, 17.30 – 19.10
  • 9.09.2020, 17.30 – 19.10

Szkolenie jest częścią składową projektu „Bezpieczne domy - przyjazne miasta”. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: https://www.culturelab.pl/co-robimy/bezpieczne-domy-przyjazne-miasta/

Rejestracja:

Każdy nauczyciel, który zarejestruje się do projektu „Bezpieczne domy - przyjazne miasta”  otrzyma w pierwszym tygodniu września komplet bezpłatnych materiałów edukacyjnych - 2 publikacji: 1 książki z bajkami, 1 książki z 18 scenariuszami zajęć dotyczącymi mieszkalnictwa. Dodatkowo nauczyciele otrzymają linki do audioboków, piosenek o miastach jak i załączników z prezentacjami i zdjęciami niezbędnymi do przeprowadzenia ciekawych zajęć. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest deklaracja  przeprowadzenia  w okresie 1 września - 5 października 2020 roku 1 warsztatów o mieszkalnictwie.

CEL SZKOLENIA:

Zwiększenie wiedzy nauczycieli wczesnoszkolnych i przedszkolnych z obszaru mieszkalnictwa na całym świecie. Zwiększenie umiejętności przekazywania wiedzy o mieszkalnictwie za pomocą różnorodnych gier i zabaw. W trakcie szkolenia w sposób szczególny poruszone będą takie tematy jak:
- jak wygląda życie w obszarach slumsowych

- jakie wyzwania stoją przed miastami dotkniętymi katastrofą naturalną

- jak wyglądają domy w różnych częściach świata (budowane z cegieł, drewna, śniegu, skór)

- jakie są najciekawsze rozwiązania środowiskowe i społeczne w miastach zrównoważonych/ przyjaznych środowisku i człowiekowi.

1,5 godziny szkolenia przepełnione będą pomysłami na zajęcia edukacyjne w oparciu o prezentacje, zadania plastyczne, zgadywanki, łamigłówki czy karty pracy. Wszystkie zaprezentowane materiały edukacyjne dostępne będą dla nauczycieli po zarejestrowaniu się do projektu Bezpieczne domy - przyjazne miasta

PROWADZĄCY

Monika Miłowska, Dyrektor Wykonawcza Fundacji CultureLab, autorka bajek i materiałów edukacyjnych portalu tuptuptup.org.pl

Maria Shmel′ova, Dyrektor Kreatywna Fundacji Culturelab, graficzka i ilustratorka, twórczyni gier i zabaw na portalu tuptuptup.org.pl

ZAŚWIADCZENIA: Każdy nauczyciel, który weźmie udział w szkoleniu i wypełni ankietę przed i po (ankieta będzie dostępna na szkoleniu online) otrzyma zaświadczenie odbycia szkolenia wydane przez Fundację CultureLab i Fundację Habitat for Humanity

ORAGNIZATORZY:

Habitat for Humanity oraz Fundacja CultureLab. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Jest częścią Solid Ground międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia.