Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja

« styczeń 2021 »
Maja Wilczewska w „Bibliotekarzu Gorzowskim”
2021/01/11

Ukazał się pierwszy numer nowego, fachowego  czasopisma „Bibliotekarz Gorzowski”.   Pismo wydawane jest przez  Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta.  Wśród artykułów można odnaleźć  bardzo ciekawy tekst naszej koleżanki Mai Wilczewskiej o teatrze kamishibai.

„Bibliotekarz Gorzowski” jest pismem otwartym. Sławomir  Szenwald, dyrektor WiMBP we wstępie zachęca  do współpracy nad kolejnym numerami pisma: „Patrząc na wiele fantastycznych  inicjatyw  bibliotekarzy w Gorzowie  i okolicach  postanowiliśmy, że Bibliotekarz Gorzowski  stanie się czasopismem, w którym głos zabiorą  nie tylko przedstawiciele gorzowskich bibliotek, ale także bibliotekarze  z małych miejscowości  z północnej części  województwa lubuskiego. Nasze pismo ma służyć  wymianie doświadczeń  z innymi bibliotekarzami, ale chcemy też aby stało się także przestrzenią, w której wymienimy się  ciekawymi inicjatywami i pokażemy, czym zajmują się pracownicy bibliotek” .

W pierwszym, internetowym numerze „Bibliotekarza Gorzowskiego”  przeczytać można m.in. artykuł naszej koleżanki Mai Wilczewskiej  „Historia zaklętych obrazów – kilka słów o tym, jak rodził się teatr kamishibai”. Maja Wilczewska od kilku lat zafascynowana jest japońskim  teatrem ilustracji i z wielkim powodzeniem prowadzi zajęcia dla dzieci, a także warsztaty edukacyjne dla bibliotekarzy, wychowawców i nauczycieli.

(hc)

Zachęcamy do poczytania „Bibliotekarza  Gorzowskiego”:  https://www.wimbp.gorzow.pl/wp-content/uploads/2021/01/Bibliotekarz-Gorzowski-001.pdf