Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja

« styczeń 2021 »
Projekt EDU-ARCTIC2
2020/12/02

Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk serdecznie zaprasza nauczycieli do udziału w projekcie EDU-ARCTIC2!

Wystarczy krótka rejestracja i Państwa szkoła stanie się częścią inicjatywy, która zbliża uczniów do świata badań naukowych.

Co można zyskać?

- dostęp do pakietów edukacyjnych w języku polskim i angielskim, związanych z tematyką polarną, wpisującą się w elementy podstawy programowej z zakresu przyrody, geografii, biologii, fizyki i chemii, a nawet historii.

- możliwość udziału w webinariach poświęconych zagadnieniom z pakietów

Jakich tematów dotyczą te materiały?

Tematyka pakietów jest różnorodna -  część dotyczy regionów Arktyki, ich krajobrazu, kultury, mieszkańców, inne związane są z zanieczyszczeniami tego regionu, prowadzonymi tam obserwacjami, fauną i florą Arktyki. Ważnym aspektem są zmiany klimatu – szczególnie w tym regionie widoczne, a jednocześnie oddziałujące na całą planetę.

Jakiego rodzaju są to materiały?

Wiedza przekazywana jest w formie interaktywnej – przeważają zadania, quizy, prezentacje i filmy video, z naciskiem na samodzielne wyciąganie wniosków i interdyscyplinarne podejście.

Dla kogo są te materiały?

Pakiety najlepiej sprawdzą się jako narzędzie dla uczniów w wieku 13-19 lat. Nauczyciel może dowolnie wyłączać/wybierać elementy pakietów, dostosowując je do potrzeb uczniów.

Dlaczego warto?

Co ważne, projekt nie jest absorbujący dla zaangażowanych nauczycieli, nie wiąże się ze szczególnymi zobowiązaniami: można skorzystać z dowolnie wybranych pakietów w dowolnym terminie i zakresie. Pakiety są wzbogacone o krótki poradnik dla nauczyciela, są dostępne na platformie GRAASP, prostej w obsłudze i niewymagającej od uczniów rejestracji, a jednocześnie pozwalającej nauczycielowi łatwo śledzić ich postępy. Udział projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Jesteśmy do dyspozycji w przypadku pytań: edukacja@igf.edu.pl

To świetny sposób na samodzielną pracę uczniów, kółko zainteresowań, godzinę wychowawczą – zwłaszcza uwzględniającą edukację w zakresie zmian klimatu! Liczymy jedynie na informację zwrotną w postaci krótkiej ewaluacji.

Weź udział w naukowej, polarnej przygodzie, a na deser przygotujemy filmy 360 stopni z narracją, które pozwolą poczuć się jak na polarnej wyprawie!

Zajrzyj na stronę: https://edu-arctic2.eu/?lang=pl
i sprawdź, co przygotowaliśmy specjalnie dla Was wraz z naszym norweskim partnerem NIBIO!