Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja

« listopad 2020 »
Rysuję sobie świat
2020/11/09

W Bibliotece Pedagogicznej WOM w Gorzowie oglądać  można wystawę 17-letniej Aleksandry Gapskiej z Pracowni Plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury.  Autorka najchętniej rysuje twarze, ubrania,  postacie z wymyślonych komiksów.

- Rysuję codziennie, czasem nawet na lekcjach coś  szkicuję w zeszycie – przyznaje  Ola.  Jej przygoda ze sztuką rozpoczęła się w piątej klasie podstawowej, a bardziej na poważnie w gimnazjum.  Od  trzech lat uczęszcza do Pracowni Plastycznej w  Młodzieżowym Domu Kultury.

- Ola brała już udział w wystawach zbiorowych, poplenerowych, jest również laureatką wielu konkursów plastycznych o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. W swojej twórczości pokazuje świat pełen ciepła, radości, przyjaźni i pozytywnej energii.
-  mówi jej nauczycielka Małgorzata Całus-Jarno.

Ola interesuje się też fantastyką, tworzy postacie z innych wymiarów. Swoje prace często  pozostawia w wersji szkicu, bo jak mówi podoba jej się w nich ten nieład i chaos.

Obecnie A. Gapska jest uczennicą drugiej klasy  Liceum Plastycznego w Gorzowie. Jej ulubiony przedmiot to malarstwo. W przyszłości  chciałaby zająć się tatuażem lub pracą przy filmie.

Wystawa czynna jest w Wypożyczalni Głównej Biblioteki Pedagogicznej. Zapraszamy też do obejrzenie prac Aleksandry Gapskiej w naszej wirtualnej galerii.

Hanna Ciepiela

Aleksandra Gapska