Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja

« lipiec 2020 »
Czytanie na drugie śniadanie – podsumowanie
2020/06/26

A po śniadaniu - książka!
Już po raz drugi Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprosiła żłobki, przedszkola i uczniów klas 0 Szkół Podstawowych do rocznego programu czytelniczego ph. „Czytanie na drugie śniadanie”.  W tym roku program zwiększył swój zasięg i objął całe województwo lubuskie.  Program, którego celem było przede wszystkim wspieranie rozwoju dziecka, promocja czytelnictwa i wartościowej literatury,  w  swoich założeniach opierał się na korzyściach płynących  z codziennego, głośnego czytania dzieciom.

Realizacja programu rozpoczęła się w październiku i trwała do maja br. Zgłosiło się do niego 76 instytucji (52 przedszkoli, 20 szkół w których znajdują się klasy zerowe, 4 żłobki). Ostatecznie wszystkie zadania zrealizowało 44 instytucje z województwa lubuskiego : 34 przedszkola, 9 klas O przy SP, 1 żłobek.

Tegoroczny program czytelniczy objął  3941 dzieci !!!

Wszystkie placówki, które brały udział w programie zaprezentowały bogaty wachlarz działań czytelniczych, wykazały się współpracą nie tylko z rodzicami, ale również z instytucjami. Jesteśmy pod wrażeniem waszego zaangażowania i dziękujemy za wszystkie przysłane do nas zdjęcia i relacje.

Zdjęcia znajdują w albumie na naszym Facebooku Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.

Koordynatorzy i placówki otrzymały dyplomy i Certyfikaty Zaczytanego Przedszkola. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kolejnej edycji już za rok.

Anna Giniewska
Koordynator programu „Czytanie na drugie śniadanie”