Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja

« lipiec 2020 »
„Nauczyciele o zdalnej edukacji. 17 procent uważa, że materiał trzeba będzie powtórzyć”– artykuł Justyny Sucheckiej
2020/05/24

O to, jak w praktyce wygląda zdalna edukacja, zapytało nauczycieli Centrum Cyfrowe. Wyniki badania wskazują powody do zmartwień, ale i do radości.

Polska szkoła nie była przygotowana do zdalnej edukacji. Podobnie zresztą, jak uczniowie i rodzice. Kiedy 12 marca dzieci, zamiast pójść do szkoły, zostały w domach, wydawało się, że będzie to tylko krótki okres przejściowy. Zresztą sam minister edukacji Dariusz Piontkowski nakłaniał wtedy nauczycieli jedynie do utrzymywania kontaktu z uczniami. Okazało się jednak, że powrót do szkół nie będzie szybko możliwy. Oficjalnie 25 marca rozpoczęła się w Polsce edukacja na odległość. Od tej pory nauczyciele mają obowiązek realizowania podstawy programowej, mogą też wystawiać uczniom oceny.
Cały artykuł na stronie: tvn24.pl

Źródło: tvn24.pl