Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja

« czerwiec 2020 »
Biblioteka Pedagogiczna WOM otwarta dla użytkowników od 25 maja br.
2020/05/20

UWAGA!

Szanowni Użytkownicy,

Od 25 maja 2020 r. Biblioteka Pedagogiczna WOM jest otwarta dla użytkowników. Jednak w związku z zagrożeniem epidemicznym COVID-19 nastąpiły zmiany w jej funkcjonowaniu. Prosimy o zapoznanie się z poniższą instrukcją:

·          Czytelnicy zobowiązani są do korzystania ze środków ochrony osobistej (maseczek, rękawiczek, płynów do dezynfekcji), zachowania odstępu min. 2 m od innych osób oraz przestrzegania instrukcji postępowania przy wypożyczaniu /dokonywaniu zwrotów wypożyczonych materiałów;

·          Otwarta w godzinach od 9.00 do 15.00 dla czytelników jest wyłącznie Wypożyczalnia (wysoki parter). W godzinach 12.00-12.30  przerwa techniczna;

·          W Bibliotece mogą  jednorazowo przebywać maksymalnie 2 osoby;

·          W Wypożyczalni funkcjonują dwa stanowiska do obsługi czytelników:

1.     Stanowisko przyjmowania zwrotów

2.     Stanowisko wypożyczania książek

Przy każdym z nich może znajdować się tylko jedna osoba.

Czytelnik oddający książki – podaje bibliotekarzowi ich sygnatury (numery z naklejki kodowej na okładce książki), a następnie wkłada je do wskazanego kartonu.

Oddane do biblioteki książki podlegają 7 dniowej kwarantannie. W tym czasie nie będą dostępne dla innych czytelników.

Czytelnik wypożyczający książki – zgłasza bibliotekarzowi, że wcześniej dokonał rezerwacji określonych pozycji przez Internet lub podaje sygnatury (numery z naklejki kodowej na okładce książki)  książek, które chciałby wypożyczyć.

·         W przypadku braku wskazania konkretnych tytułów bibliotekarz wyszuka w katalogu książki na interesujący czytelnika temat;

·      Jednorazowo czytelnik może mieć na swoim koncie maksymalnie 8 pozycji. Brak możliwości przeglądania dowolnej liczby książek na miejscu, korzystania z czytelni oraz wykonywania zdjęć i kserowania materiałów bibliotecznych;

·       Skany/fotografie artykułów lub fragmentów książek można nieodpłatnie zamówić przesyłając e-mail na adres: bp.wypozyczalnia@womgorz.edu.pl lub telefonicznie  (tel. 95 7216135; 509517206)

·      Zachęcamy do dokonywania rezerwacji on-line przez zalogowaniu się  do naszego katalogu bibliotecznego KOHA  http://www.koha.womgorz.edu.pl/cgi-bin/koha/opac-main.pl

Informujemy również, że od 25 maja br. istnieje możliwość dokonania zwrotu wypożyczonych książek drogą pocztową (lub kurierem).

Nasz adres:

Biblioteka Pedagogiczna WOM

ul. Łokietka 20a

66-400 Gorzów Wlkp.

W przesyłce należy zawrzeć swoje imię i nazwisko oraz opcjonalnie  dane kontaktowe takie jak e-mail lub numer telefonu, które umożliwią poinformowanie czytelnika o otrzymaniu nadanej przez niego paczki i stanie konta bibliotecznego.