Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja

« maj 2020 »
KONKURS – DZIEŃ ZIEMI 2020
2020/03/30

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji Dzień Ziemi 2020, EKOPHONE zaprasza po raz kolejny do aktywnego uczestnictwa w XIV edycji ogólnopolskiego konkursu, tym razem pod hasłem: ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY - POMAGAJĄC INNYM - POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE.

Na czym polega nasz konkurs?
Nasz konkurs polega na zebraniu przez szkołę / przedszkole (np. przez samorząd uczniowski) wśród uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

Jakie korzyści ma z tego szkoła / przedszkole?

• Przygotowaliśmy trzy rodzaje nagród:
  • Każda szkoła lub przedszkole za każdy kg zebranych telefonów otrzyma 5 zł w postaci kuponów pieniężnych Sodexo.
  • Każda szkoła lub przedszkole za najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole otrzyma nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne.

Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną w kwocie 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu (np. skuter, rower, tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, monitor, drukarka, gry, zapas papieru do ksero lub równowartość w kuponach Sodexo itp.) do wyboru przez szkołę czy przedszkole.

W jaki sposób przystąpić do konkursu?

• Wystarczy do 15 maja 2020 zorganizować w szkole zbiórkę używanych, starych czy niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii. Na naszej stronie www.ekophone.pl dostępny jest plakat do pobrania i wydrukowania na drukarce, który można rozwiesić w szkole.
  • Po zakończeniu zbiórki (do 15 maja br.) należy wypełnić formularz zgłoszeniowy również dostępny na naszej stronie i wysłać go mailem na adres: biuro@ekophone.pl
  • Nasza firma na własny koszt zorganizuje odbiór paczki.
  • Po zakończeniu konkursu każda szkoła jak do tej pory otrzyma nagrody rzeczowe lub kupony Sodexo.

Liczymy na Państwa zaangażowanie i dobrą organizację poprzez dołączenie się do szkół, przedszkoli i placówek już uczestniczących w dotychczasowych edycjach naszych akcji.

Pragniemy jednocześnie poinformować, że nasza firma prowadzi konkurs regularnie dwa razy w roku; wiosną z okazji Dnia Ziemi oraz jesienią w nawiązaniu do akcji Sprzątania Świata.

W poprzedniej edycji naszej akcji wzięły udział szkoły z całej Polski zbierając średnio po ok. 5 kg używanych telefonów na 100 uczniów. Zwycięskie szkoły publikujemy na stronie internetowej www.ekophone.pl
Mamy nadzieję i wierzymy, że ta wspólna ogólnopolska akcja do której przyłącza się nieustannie tak wiele placówek oświatowych, przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych w polskich szkołach, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.

Źródło: http://ekophone.pl/konkurs-ekophone/