Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja

« maj 2020 »
Maja Wilczewska dostała prezydenckie stypendium
2020/03/04

21 gorzowskich twórców otrzymało stypendia Prezydenta Gorzowa. Wśród nich jest Maja Wilczewska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej  Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego.  Gratulujemy!

Miejskie stypendia twórcze  są przyznawane od 1996 roku  w dziedzinach takich,  jak: taniec, literatura,  muzyka, film, sztuki wizualne, opieka nad zabytkami, a także w zakresie upowszechniania kultury. W  tym roku komisja  powołana przez prezydenta  wybrała 21 osób. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 2 marca 2020 w sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej.

Maja Wilczewska już po raz drugi otrzymała stypendium w dziedzinie animacji i edukacji teatralnej.  Tegoroczne stypendium przeznaczy na zakup materiałów potrzebnych do  realizacji projektu „Ja, Frida Kahlo”, opowiadającego o życiu i twórczości meksykańskiej artystki. Projekt adresowany jest  do uczniów klas III gorzowskich szkół podstawowych.

Hanna  Ciepiela

Relacja z uroczyści na stronie Gorzów Przystań: