Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja

« wrzesień 2020 »
Wystawa na cztery łapy
2020/02/26

W gorzowskiej galerii Na Mansardzie, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, otwarto wystawę plastyczną „Reksio, Burek i inni”. Cała galeria, od  podłogi  po sufit, zapełniła się podobiznami psów: grubych, chudych, uśmiechniętych, latających i bajkowych.

W wernisażu, który odbył się 22 lutego 2020 roku, wzięli udział autorzy prac z Młodzieżowego Domu Kultury oraz ich nauczyciele: Danuta Łubińska, Roman Łubiński i Małgorzata Całus-Jarno. – Prace powstawały przez kilka tygodni, w technice kolażu – mówiła Danuta Łubińska. – Dzieci dobierały się w grupy, potem każde z nich malowało swojego psa.  Poszczególne zwierzaki się wycinało i dopasowywało do pozostałych. Na koniec trzeba było jeszcze wymyślić tła dla czworonogów.

Wielu autorów sportretowało swoich własnych pupili. Marysia Dąbrowska pięknie namalowała posokowca bawarskiego o imieniu Koko. – Mój piesek jest młody i strasznie rozrabia. Ostatnio tak pogryzł buta, że tylko podeszwa została. Niszczy też poduszki, moje zabawki. Ale i tak jest wspaniały! – zapewniała ośmiolatka.

W galerii zobaczyć też można zdjęcia psów, których właścicielami są pracownicy Biblioteki Pedagogicznej, a także psie zabawki i ubranka.

Psia wystawa jest już kolejną „literacko-plastyczną” prezentacją przygotowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury. Cztery lata temu w galerii  pokazywano wystawę „150 lat z Alicją w Krainie Czarów”,  trzy lata temu  Podróże z Małym Księciem, dwa lata temu PodobaMiSiez okazji Światowego Dnia Misia Pluszowego, a w ubiegłym „Od Filemona do Behemota”. Wszystkie wystawy połączone były z warsztatami dla dzieci i cieszyły się dużą frekwencją.

Najnowsza prezentacja będzie czynna do końca marca.
Szczegółowe informacje o wystawie i zapisy na warsztaty: tel. 95 (721 61 38)  lub 509 517 122.

Hanna Ciepiela

Fot. Monika Markowska