Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja

« luty 2020 »
Konferencja: Między wiedzą o kulturze a indywidualnym doświadczeniem sztuki
2020/02/04

Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA zaprasza na konferencję poświęcona perspektywom wychowania przez sztukę w polskiej szkole, pod hasłem: „Między wiedzą o kulturze a indywidualnym doświadczeniem sztuki”, która odbędzie się w dniach 13-14 marca 2020 roku w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W ten sposób pragniemy zaprosić najlepszych ekspertów do dyskusji nad stanem edukacji plastycznej w systemie edukacji i o perspektywach polskiej kultury w przyszłości.

Terminarz zgłoszeniowy:

1. przesłanie abstraktów wystąpień na adres insea@op.pl do 31 stycznia

2. potwierdzenia elektroniczne uczestnictwa w Walnym Zebraniu i udziału w Konferencji Programowej z wyborem grupy dyskusyjnej do 14 lutego:

• Grupa E jak edukacja – program plastyki w systemie edukacji i warunki nauczania kultury wizualnej,
  • Grupa K jak kształcenie – system kształcenia nauczycieli sztuk wizualnych,
  • Grupa D jak doskonalenie zawodowe – zapewnienie warunków podnoszenia jakości pracy pedagogicznej jako działalności artystycznej oraz formy współpracy nauczycieli i ekspertów,
  • Grupa I jak instytucje kultury – współpraca placówek szkół i placówek oświaty z instytucjami kultury.

3. zgłoszenie rezerwacji miejsc noclegowych do 14 lutego:

a/ Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku-Wrzeszczu, al. Gen. J. Hallera 14; noclegi w cenie 50 zł w pokojach 3-osobowych,

b/ Centrum Ekumeniczne św. Brygidy w Gdańsku-Oliwie, ul. Polanki 124 (w sąsiedztwie Liceum Sztuk Plastycznych i OLPI); noclegi w cenie: 60 zł w pokojach 3-osobowych, 75 zł w pokojach 2-osobowych, 100 zł w pokojach 1-osobowych.

4. zgłoszenie udziału w uroczystej kolacji w lokalu „Oliwka na widelcu” w budynku Liceum Sztuk Plastycznych i OLPI w Gdańsku-Oliwie, ul. Polanki 124.

Udział w konferencji jest bezpłatny pod warunkiem przesłania formularza zgłoszenia znajdującego się pod linkiem: https://forms.gle/hSsz15z7d15Whrse9

Uczestnicy konferencji otrzymają zaświadczenie o udziale w Konferencji.