Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja

« grudzień 2019 »
Projekt: „Szkoła Ćwiczeń w SP 18 w Zielonej Górze w województwie lubuskim”
2019/10/21

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim, jako jeden z parterów, rozpoczął realizację projektu: „Szkoła Ćwiczeń w SP 18 w Zielonej Górze w województwie lubuskim” finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Projekt: „Szkoła Ćwiczeń w SP 18 w Zielonej Górze w województwie lubuskim” finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Okres realizacji projektu: 1 lipca 2019- 30 czerwca 2021

Lider projektu: Szkoła Podstawowa nr 18 im. Arkadego Fiedlera w Zielonej Górze

Partnerzy projektu: Uniwersytet Zielonogórski, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonogórski Ośrodek Kultury w Zielonej Górze

Szkoły współpracujące z liderem:

1. Szkoła Podstawowa nr 16 w Zielonej Górze przy Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Górze.
  2. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Zielonej Górze.
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zielonej Górze.
  4. Szkoła Podstawowa nr 15 im. IV Dywizji Piechoty Wojska Polskiego w Zielonej Górze.
  5. Szkoła Podstawowa nr 28 w Zielonej Górze przy Zespole Edukacyjnym nr w Zielonej Górze.
  6. Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Leśniowie Wielkim.
  7. Szkoła Podstawowa im. Zofii i Stanisława Wróblewskich w Nietkowie.

Cel główny projektu: utworzenie na terenie województwa lubuskiego, w subregionie zielonogórskim, szkoły ćwiczeń z 7 szkołami wspierającymi (w tym 2 na terenie wiejskim) w celu wspomagania szkół w zakresie podwyższenia jakości procesu kształcenia w 4 obszarach: matematycznym, nauk przyrodniczych, ICT, języków obcych.

Działania projektowe:

• przeprowadzenie diagnozy potrzeb szkół biorących udział w przedsięwzięciu oraz zaplanowanie działań wspierających;
  • doskonalenie zawodowe nauczycieli i dyrekcji szkoły;
  •  sieć współpracy i zespołowe forum wymiany doświadczeń;
  • przygotowanie studentów do pracy w zawodzie nauczyciela;
  • zastosowanie nowoczesnych metod i form pracy dydaktycznej przy wykorzystaniu najnowszej technologii;
  • nauczanie praktyczne ,eksperymentalne i innowacyjne;
  • przygotowanie materiałów merytorycznych i metodycznych dla nauczycieli w czterech obszarach przedmiotowych;
  • wyposażenie czterech pracowni przedmiotowych:  matematycznej, przyrodniczej, językowej, informatycznej.

WOM jako partner w projekcie odpowiedzialny za:

1. przygotowanie i przeprowadzenie diagnozy potrzeb szkół biorących udział w przedsięwzięciu;
  2. przygotowanie i przeprowadzenie 4 warsztatów metodycznych;
  3.  wizytę studyjną  dyrektorów szkół biorących udział w projekcie w Gorzowie Wielkopolskim;
  4. prowadzenie 4 sieci współpracy i samokształcenia.