Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja

« listopad 2019 »
V Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”. Edycja 2019/2020. Mistrzostwa Lokalne oraz Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników: Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo
2019/11/08

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza szkoły podstawowe, przedszkola oraz szkoły specjalne do udziału w: V Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników”. Edycja 2019/2020. Mistrzostwa Lokalne. Celem konkursu jest m.in. kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci młodzieży, promocja czytelnictwa, promocja klasyki literatury krajowej, w tym utworów patriotycznych, integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury, promowanie postawy zdrowej rywalizacji i współpracy w grupie wśród uczniów szkół podstawowych.

Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach:
a) przedszkola / szkoły specjalne;
b) klasy 1–4 szkół podstawowych;
c) klasy 5– 8 szkół podstawowych.

Projekt w przedszkolach i szkołach specjalnych przebiega w dwóch etapach:
REGULAMIN

Etap pierwszy (25 listopada 2019 r. – 13 marca 2020 r.): czytanie 10 książek w domu przez dzieci i ich rodziny oraz uzupełnianie Pamiętnika Młodego Czytelnika

Etap drugi (maj/czerwiec 2020 r.) - wyróżnienie uczestników z kompletem 10 sprawności przez Koordynatora Placówki:

Przebieg konkursu w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych: REGULAMIN

Konkurs przebiega w trzech etapach:

a) Etap pierwszy (szkolno-biblioteczny) – indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych;
b) Etap drugi (test kwalifikacyjny) – test indywidualny w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych;
c) Etap trzeci (powiatowy) – test drużynowy w placówkach wyznaczonych przez Koordynatorów Powiatowych.

Etap pierwszy rozpoczyna się 25 listopada 2019 r. i trwa do 13 marca 2020 r.

Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników: Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo:
REGULAMIN

Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo” to projekt czytelniczy skierowany do przedszkoli, szkół podstawowych, szkół specjalnych, szkół średnich oraz szkół policealnych. Projekt przeprowadzony zostanie w okresie od 25 listopada 2019 r. do 17 kwietnia 2020 r.  Celem projektu jest m.in.: rozwijanie kultury czytelniczej dzieci i młodzieży, kształtowanie nawyku czytania i zainteresowania literaturą, promowanie wartości rodzinnych i  mody na czytanie w domach, promowanie twórczości dziecięcej i młodzieżowej.

Serdecznie zapraszamy przedszkola i szkoły do udziału w konkursie.

Szczegóły:
strona internetowa konkursu: www.Wielka-Liga.pl oraz www.facebook.com/WielkaLiga

• Koordynator Powiatowy: Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wielkopolskim
    kontakt: