« październik 2019 »
Wspólnym językiem w bibliotece
2019/10/07

Tegoroczna Noc Bibliotek za nami. 4 października br. Biblioteka Pedagogiczna WOM gościła wspaniałych gości, wśród których znalazła się aktorka Karolina Miłkowska-Prorok, Izabela Kunicka wraz z koleżanką ze Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Azyl w Gorzowie Wlkp., 3 psy oraz prawie 80 osób.

Hasło tegorocznej akcji „Znajdźmy wspólny język” odnieśliśmy do wielu płaszczyzn życia i relacji człowiek - człowiek , człowiek - zwierzęta.

W trakcie Nocy Bibliotek odbywały się równorzędne wydarzenia dla rodzin z dziećmi oraz dla młodzieży. Starsi uczestniczyli w grze bibliotecznej poświęconej osobie Gustawa Herlinga-Grudzińskiego oraz warsztatach z myślenia wizualnego tzw. sketchnotingu.

Rodziny wysłuchały wiersza Joanny Muller „Wierszowiązałki” w interpretacji aktorki Karoliny Miłkowskiej-Prorok, obejrzały film „Ptyś i Bill”, oraz dzięki Pani Izabeli Kunickiej dowiedziały się jak można adoptować psa. Dzieci z radością przywitały i wygłaskały naszych psich gości m. in. Bellę i Sabę. Na koniec wszyscy zwiedzili naszą bibliotekę.

Bardzo dziękujemy za tak liczny udział 3 Gorzowskiej Gromady Zuchowej „Leśne Ludki" i 3 Gorzowskiej Drużyny Harcerskiej „Leśni Ludzie” działających w Hufcu Gorzów Wlkp.

Do zobaczenia za rok, na kolejnej Nocy Bibliotek.

Koordynatorem Nocy Bibliotek była Anna Giniewska, warsztaty prowadziły Magdalena Płatonow i Monika Żołędziejewska.

Zobacz zdjęcia w fotogalerii