« wrzesień 2019 »
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Fizyczne Ścieżki"
2019/08/28

Narodowe Centrum Badań Jądrowych oraz Instytut Fizyki PAN zapraszają uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w XV edycji konkursu Fizyczne Ścieżki.

Fizyczne Ścieżki to konkurs prac zaproponowanych przez uczniów. Uczestnicy konkursu sami określają temat pracy i wybierają kategorię, w której chcą wystąpić. Mogą przedstawić pracę naukową – ta musi mieć pierwiastek badawczy, musi być próbą odpowiedzi na samodzielnie postawione pytanie. Odpowiedzi na nie można szukać bądź na drodze doświadczalnej – przez wykonanie eksperymentu – bądź przez teoretyczną analizę. Można także zgłosić pracę w kategorii pokaz zjawiska fizycznego. Tu oczekiwane jest zademonstrowanie zjawiska i jego objaśnienie. Trzecia kategoria to esej – esej. To praca literacka, w której uczeń wypowiada się na temat związany z fizyką, prezentując relacje jaka wiąże tę dyscyplinę nauki z zagadnieniami humanistycznymi, z rozwojem cywilizacji, z ogólnoludzką kulturą.

Prace konkursowe można przesyłać do 31 stycznia 2020 r. na adres e-mailowy: fizycznesciezki@ncbj.gov.pl

• Informacja o konkursie  [pobierz]

Więcej informacji na stronie: fizycznesciezki.pl/o-konkursie/

Źródło: Konkurs Fizyczne Ścieżki