« lipiec 2019 »
Gazetki po raz czternasty ! Konkurs na Najlepszą Gazetkę Szkolną województwa lubuskiego
2019/04/30

Do 17 maja 2019 roku można przesyłać zgłoszenia na czternastą edycję Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną województwa lubuskiego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas I-IV, V-VIII i gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i innych placówek edukacyjnych. Zespoły redakcyjne, które chcą się przyłączyć do konkursu, powinny przesłać co najmniej jeden numer gazetki szkolnej, wydanej w roku szkolnym 2018/2019.

Do czasopism należy dołączyć krótką informację na temat redakcji:

• nazwisko opiekuna gazetki wraz z numerem telefonu i adresem elektronicznym,
  • nazwisko redaktora naczelnego,
  • nakład gazetki, kategorię wiekową uczniów, adres szkoły i numer telefonu.

Przesyłając zgłoszenie uczestnicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie fragmentów prac konkursowych oraz opublikowanie imienia i nazwiska laureatów w materiałach związanych z konkursem.

Przy ocenie gazetek jury będzie zwracać uwagę na:

• lokalność gazetki, czy porusza tematy bliskie uczniom,
  • warsztat dziennikarski: stosowanie różnych form dziennikarskiej wypowiedzi, dobór tytułów, kompozycję tekstów, samodzielność i pomysłowość autorów,
  • szatę graficzną, dobór ilustracji do tekstów.

Najlepsze gazetki zostaną nagrodzone ! Finał konkursu odbędzie się w czerwcu 2019 !

Prace konkursowe należy przesłać na adres:
Wojewódzki Ośrodek Metodyczny
ul. Łokietka 23
66-400 Gorzów Wielkopolski
z dopiskiem „Konkurs na gazetkę szkolną”

Jeśli gazetka ukazuje się tylko w wersji elektronicznej, proszę ją przesłać na adres: wom@womgorz.edu.pl z dopiskiem „konkurs gazetek”.

Szczegółowe informacje:
Hanna Ciepiela: (95) 721-61-38 * 509-517-122 * 507-151-116 * hanna.ciepiela@womgorz.edu.pl

Ulotka informacyjna [pobierz]

INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH

Administratorem danych osobowych przetwarzanych podczas realizacji Konkursu jest Wojewódzki Ośrodek Metodyczny z siedzibą w Gorzowie Wielkopolski przy ul. Łokietka 20a / Biblioteka Pedagogiczna, wom@womgorz.edu.pl, tel. (95) 721-61-10. Organizator przetwarza dane w zakresie: imię, nazwisko, adres poczty elektronicznej, numer telefonu kontaktowego, nazwa i adres placówki, w której działa redakcja gazetki.