« maj 2019 »
IV edycja: Jak nie czytam, jak czytam.
2019/04/18

Dzień dobry,

serdecznie zapraszam Państwa szkołę do udziału w IV edycji najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce - Jak nie czytam, jak czytam.

Co roku bierze w niej udział ponad 400 tys. uczniów z ponad 2 tys. szkół.

Siła akcji wynika z jej prostoty. Polega na wspólnym czytaniu książek w całej Polsce w jednym czasie - 7 czerwca o 10.00.

Czytaniu mogą towarzyszyć dodatkowe atrakcje, których propozycje znajdują się na stronie czytamy.org.

Cele:

Promocja czytelnictwa poprzez budowanie pozytywnych skojarzeń z książką.Po prostu chcemy dać ucznim okazję do poczytania w miłych, niecodziennych okolicznościach.

Tego, na co każdy ma ochotę, bez dorabiania wielkiej filozofii. Przy okazji pobijamy rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.

Jednocześnie pokazujemy, że młodzież czyta więcej, niż dorośli, oraz że czytelnictwo należy promować przede wszystkim wśród ludzi młodych.

Młodzież zobaczy z kolei, że czytanie książek to powód do dumy, a nie relikt przeszłości. W ciągu trzech edycji dzień naszej akcji stał się w szkołach prawdziwym świętem książki..

Organizator:

Organizatorem akcji jest miesięcznik Biblioteka w Szkole wraz z ponad 2 tysiącami bibliotek i szkół. Akcja jest bezpłatna, nie przynosi nikomu dochodu i nie ma żadnych politycznych powiązań.

Co zrobić, by wziąć udział?

Nie wymagamy zgłoszeń, choć warto zapisać się na mapkę uczestników, by otrzymać kolejne informacje. 7 czerwca wystarczy wypełnić krótkie sprawozdanie na stronie.

Materiały

Szersza zapowiedź i plakat akcji znajdują się w Bibliotece w Szkole nr 4/2019.

Informacje dla organizatorów - czytamy.org

Serdecznie zapraszam do udziału :)