szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« czerwiec 2019 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Spotkanie Klubu Gier Planszowych – wiosenne rozdanie
miniatura
2019/03/26

Wraz z wiosną w Klubie Gier Planszowych w Bibliotece Pedagogicznej WOM dzięki uprzejmości Wydawnictwa Lucrum Games zagościła nowa gra karciana "Red7". Jej pojawienie się zwiastuje również inaugurację wystawy bibliotecznej Matematyka jest wszędzie zorganizowanej w ramach obchodów Jubileuszowego Roku Matematyki.

Chcecie (znowu) poczuć moc matematyki? Przyjemnie powysilać szare komórki? Policzyć i pokombinować w miłym towarzystwie? Wszystkich chętnych zapraszamy 28 marca 2019 (czwartek) o godz. 16.30 na spotkanie Klubu Gier Planszowych mieszczącego się w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.

Red7 - mała, sprytna matematyczna karcianka, która świetnie sprawdzi się zarówno wśród młodszych jak i starszych. Gra zdobyła nominacje do wielu nagród, w tym również za innowacyjność. Co jest innowacyjnego w 49 kartach (z numerami od 1 do 7 w siedmiu różnych kolorach)? Otóż sedno tkwi w regułach. W wariancie podstawowym każdy z graczy (od 2 do 4 osób) otrzymuje do ręki siedem kart, plus jedną losowo wybraną kartę, która będzie rozpoczynała jego paletę. Dodatkowo na środku stołu kładziemy kartę startową. Zapoczątkuje ona stos kart tła, w którym wierzchnia karta określa regułę obowiązującą w danym momencie w grze. Skomplikowane? Wcale nie! Zwłaszcza jeśli zapamiętasz motto gry: WYGRYWASZ albo odpadasz!  Bo najważniejsza zasada Red7 zakłada, że na koniec swojej tury zawsze musisz wygrywać, w przeciwnym razie …. odpadasz.

Do zobaczenia.

  
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid