« kwiecień 2019 »
Spotkanie Klubu Gier Planszowych – wiosenne rozdanie
2019/03/26

Wraz z wiosną w Klubie Gier Planszowych w Bibliotece Pedagogicznej WOM dzięki uprzejmości Wydawnictwa Lucrum Games zagościła nowa gra karciana "Red7". Jej pojawienie się zwiastuje również inaugurację wystawy bibliotecznej Matematyka jest wszędzie zorganizowanej w ramach obchodów Jubileuszowego Roku Matematyki.

Chcecie (znowu) poczuć moc matematyki? Przyjemnie powysilać szare komórki? Policzyć i pokombinować w miłym towarzystwie? Wszystkich chętnych zapraszamy 28 marca 2019 (czwartek) o godz. 16.30 na spotkanie Klubu Gier Planszowych mieszczącego się w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.

Red7 - mała, sprytna matematyczna karcianka, która świetnie sprawdzi się zarówno wśród młodszych jak i starszych. Gra zdobyła nominacje do wielu nagród, w tym również za innowacyjność. Co jest innowacyjnego w 49 kartach (z numerami od 1 do 7 w siedmiu różnych kolorach)? Otóż sedno tkwi w regułach. W wariancie podstawowym każdy z graczy (od 2 do 4 osób) otrzymuje do ręki siedem kart, plus jedną losowo wybraną kartę, która będzie rozpoczynała jego paletę. Dodatkowo na środku stołu kładziemy kartę startową. Zapoczątkuje ona stos kart tła, w którym wierzchnia karta określa regułę obowiązującą w danym momencie w grze. Skomplikowane? Wcale nie! Zwłaszcza jeśli zapamiętasz motto gry: WYGRYWASZ albo odpadasz!  Bo najważniejsza zasada Red7 zakłada, że na koniec swojej tury zawsze musisz wygrywać, w przeciwnym razie …. odpadasz.

Do zobaczenia.