« lipiec 2019 »
2019/03/25

W dniach od 21 do 23 marca 2019 roku odbyło się w Grudziądzu XLV Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne im. prof. Roberta Głębockiego. Podczas jego trwania dwóch uczniów reprezentujących szkoły województwa lubuskiego – Konrad Krzemiński (II LO w Gorzowie Wlkp.) i Kuba Niedziela (IV LO w Zielonej Górze) – zaprezentowało opracowane przez siebie referaty. W gronie nagrodzonych, na VII miejscu, znalazł się Konrad Krzemiński, który zaprezentował autorski program komputerowy do wyświetlania mapy nieba. Seminarium, którego etap lubuski organizuje Wojewódzki Ośrodek Metodyczny wraz z I Liceum Ogólnokształcącym w Sulęcinie, patronują instytucje astronomiczne: Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Fundacja Astronomii Polskiej i Polska Agencja Kosmiczna.

Opiekunem młodzieży w Grudziądzu był pan Rafał Piasecki – nauczyciel Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wlkp.

Zobacz zdjęcia w galerii: