« kwiecień 2019 »
Matematyka w Bibliotece Pedagogicznej WOM
2019/03/22

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego zaprasza na wystawę dawnych i najnowszych książek o tematyce matematycznej dla dzieci i młodzieży,  zorganizowaną w ramach obchodów Jubileuszowego Roku Matematyki. Prezentację wzbogaciły eksponaty stworzone przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wlkp. oraz szkolne przybory matematyczne udostępnione przez Szkołę Podstawową nr 17 w Gorzowie Wlkp. Wystawę można oglądać od 26 marca do 30 kwietnia 2019 roku w godzinach otwarcia biblioteki.

Ekspozycja przybliża obecność matematyki w życiu codziennym, uczestnicy mogą stworzyć idealną kulę z bańki mydlanej, ułożyć z klocków własną konstrukcję, zauważyć obecność matematyki w przyrodzie czy muzyce. Na wystawie znajdziemy różnorodne gry matematyczne i planszowe, w które będzie można zagrać.

Zatem rozszyfruj hasło zapisane w kodzie ASCII, dowiedz się, co wspólnego mają klocki LEGO z ułamkami i zmierz się ze swoją wiedzą by dostrzec matematykę wszędzie.

Uczniowie szkół podstawowych mogą skorzystać z warsztatów związanych tematycznie z wystawą. Szczegółowe informacje o wystawie i zapisy na warsztaty: tel.: 95 721 61 35; 509 517 206.

Miejsce: Czytelnia Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego.

Data: 26 marca - 30 kwietnia 2019 roku w godzinach otwarcia biblioteki.

Anna Giniewska