« marzec 2019 »
Historyczna gra miejska „Jak Landsberg stał się Gorzowem … ” – Gorzów Wlkp., 28 marca 2019
2019/03/17

Gra odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Oddział IPN w Szczecinie - Delegatura w Gorzowie Wlkp., Akademia im. Jakuba z Paradyża, Archiwum Państwowe w Gorzowie Wlkp., Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny  zapraszają uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej oraz ostatnich klas gimnazjum do wzięcia udziału w  Historycznej Grze Miejskiej „Jak Landsberg stał się Gorzowem … ” .

Za rok będziemy obchodzić 75. rocznicę przybycia grupy polskich pionierów do okupowanego przez Armię Czerwoną Landsberga. Ten przełomowy  w dziejach miasta  fakt, stał się  początkiem ogromnych zmian, trwających po dzień dzisiejszy. Nie powinniśmy jednak zapominać o ludziach którzy je zapoczątkowali i którzy słusznie nazywani są pionierami - bo przyjechali w nieznane, pokonując ogromne trudności by Landsberg stał się Gorzowem Wielkopolskim.

Dlatego, jeszcze przed tą ważną rocznicą, by zainteresować młodych ludzi historią tamtych dni, proponujemy udział w nietypowej lekcji historii jaką jest Historyczna Gra Miejska.

Załączniki: