« kwiecień 2019 »
Warsztaty filmoznawcze: ZAGROŻENIA WIRTUALNEGO ŚWIATA W FILMIE I W ŻYCIU
2019/02/04

14 lutego w ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 17 w Gorzowie, Pracownię Filmoteki Szkolnej odwiedzi filmoznawca dr Maciej Dowgiel, który przeprowadzi warsztaty z młodzieżą, a potem z nauczycielami z gorzowskich szkół pod hasłem: ZAGROŻENIA WIRTUALNEGO ŚWIATA W FILMIE I W ŻYCIU.

Zajęcia będą z filmem „Jestem zły” w reż. Grzegorza Packa z pakietu filmów Filmoteki Szkolnej. Będą one dotyczyły odpowiedzialności filmowca za swoich bohaterów — w przypadku dokumentalisty, jak i amatorskich twórców zamieszczających filmy na portalach społecznościowych. Zastanowimy się, jakie konsekwencje dla siebie i innych może mieć nagrywanie filmów, które ukazują taki nasz lub czyjś wizerunek, którego w przyszłości można się wstydzić bądź, który celowo jest ośmieszający. Zastanowimy się także nad pojęciem patologii wczoraj i dziś.

Warsztaty odbędą się w dwóch turach, w godz. od 12.00-15.00 dla uczniów, od 15.00 do 17.00 dla nauczyciel, których zapraszam do Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3, ul. Warszawska 18.

Zapisy na gosiamisz@poczta.onet.pl  lub na wydarzeniu: "Warsztaty filmoznawcze dla nauczycieli i uczniów" udostępnionym na FB. Ilość miejsc ograniczona.

Maciej Dowgiel - doktor nauk humanistycznych, absolwent Wydziału Filologicznego na Uniwersytecie Łódzkim, kierunek kulturoznawstwo. Absolwent Podyplomowych Studiów Zarządzania Kulturą (UŁ), Podyplomowego Studium Dziennikarstwa (UŁ) oraz Podyplomowych Gender Studies (UŁ). Autor kilkudziesięciu analiz i opracowań filmoznawczych ukierunkowanych na edukację filmową różnych grup wiekowych.

Warsztaty organizowane w ramach ogólnopolskiego programu edukacji filmowej Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

-------------------------
Małgorzata Miszczak
liderka Filmoteki Szkolnej
kontakt: 606 296 877, gosiamisz@poczta.onet.pl
ZSO nr 3, ul. Warszawska 18, Gorzów Wlkp.