« grudzień 2018 »
KANGUR MATEMATYCZNY 2019
2018/12/05

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny informuje, że 21 marca 2019 r. (czwartek) o godz. 9.00 odbędzie się po raz dwudziesty ósmy  Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR MATEMATYCZNY”.

Konkurs jest elementem międzynarodowych konkursów organizowanych od roku 1991 przez Association „Kangourou Sans Frontieres”, a z jej upoważnienia w Polsce przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu (TUWiNM). Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest sprawdzoną formą popularyzacji matematyki wśród młodzieży. Formuła konkursu integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówki po świecie.

W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie szkół  podstawowych (wraz z uczniami klas III gimnazjów) oraz szkół ponadpodstawowych. Koszt uczestnictwa w konkursie 9,00 zł od osoby.

Liczymy na Państwa życzliwe zainteresowanie konkursem. Mamy nadzieję, że „Dzień Kangura” urośnie do rangi ogólnopolskiego „Dnia Matematyki” i będzie prawdziwym matematycznym świętem.

Zapraszając do współpracy w tegorocznej realizacji tego przedsięwzięcia, prosimy nauczycieli o zapoznanie się z regulaminem (dostępny na stronie internetowej www.kangur-mat.pl) i zachęcenie uczniów do uczestnictwa w konkursie.

Decyzją Centralnego Komitetu Organizacyjnego Konkursu „Kangur Matematyczny” Regionalny Komitet Organizacyjny przy Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie Wlkp. działa na terenie powiatów:

1-2. Gorzów Wlkp. (Miasto i pow. ziemski)
3. Międzyrzecz
4. Słubice
5. Strzelce Krajeńskie
6. Sulęcin

Ze strony Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego osobami odpowiedzialnymi za organizację konkursu są: mgr Emil Błaszkowski – konsultant ds. edukacji informatycznej, mgr Mariusz Walak – konsultant ds. edukacji informatycznej.

Informacje dotyczące organizacji XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR MATEMATYCZNY [pobierz]