szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« maj 2020 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
KANGUR MATEMATYCZNY 2019
miniatura
2019/01/17

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny informuje, że 21 marca 2019 r. (czwartek) o godz. 9.00 odbędzie się po raz dwudziesty ósmy  Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR MATEMATYCZNY”.

Konkurs jest elementem międzynarodowych konkursów organizowanych od roku 1991 przez Association „Kangourou Sans Frontieres”, a z jej upoważnienia w Polsce przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu (TUWiNM). Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest sprawdzoną formą popularyzacji matematyki wśród młodzieży. Formuła konkursu integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówki po świecie.

W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie szkół  podstawowych (wraz z uczniami klas III gimnazjów) oraz szkół ponadpodstawowych. Koszt uczestnictwa w konkursie 9,00 zł od osoby.

Liczymy na Państwa życzliwe zainteresowanie konkursem. Mamy nadzieję, że „Dzień Kangura” urośnie do rangi ogólnopolskiego „Dnia Matematyki” i będzie prawdziwym matematycznym świętem.

Zapraszając do współpracy w tegorocznej realizacji tego przedsięwzięcia, prosimy nauczycieli o zapoznanie się z regulaminem (dostępny na stronie internetowej www.kangur-mat.pl) i zachęcenie uczniów do uczestnictwa w konkursie.

Decyzją Centralnego Komitetu Organizacyjnego Konkursu „Kangur Matematyczny” Regionalny Komitet Organizacyjny przy Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie Wlkp. działa na terenie powiatów:

1-2. Gorzów Wlkp. (Miasto i pow. ziemski)
3. Międzyrzecz
4. Słubice
5. Strzelce Krajeńskie
6. Sulęcin

Ze strony Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego osobami odpowiedzialnymi za organizację konkursu są: mgr Emil Błaszkowski – konsultant ds. edukacji informatycznej, mgr Mariusz Walak – konsultant ds. edukacji informatycznej.

Informacje dotyczące organizacji XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR MATEMATYCZNY [pobierz]

 

  
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid