« grudzień 2018 »
Wystawa uśmiechnięta
2018/11/28

- To była niełatwa praca tak zwijać kuleczki, aby wykleić z nich orła.  Ale było warto – zapewniała 10-letnia Wiktoria podczas otwarcia wystawy „Radosna niepodległość” w Bibliotece  Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie.

Na wystawie zaprezentowano kotyliony, orły i mapy Polski wykonane najróżniejszymi technikami plastycznymi. - Prace powstawały przez trzy miesiące, w ramach projektu współfinansowanego ze środków województwa lubuskiego – mówiła Iwona Kotwicka, prezes  Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów  Dzieci Niepełnosprawnych  „Tacy sami” w Gorzowie. – W projekcie brały udział dzieci w wieku od 3 do 13 lat.  Swoje prace tworzyły pod kierunkiem  pani Arlety  Kaczmarczyk z Centrum  Neuroterapii i Neurorehabilitacji.  To była terapia połączona ze świetną zabawą.

Podczas wernisażu, który odbył 23 listopada 2018 roku, autorzy otrzymali dyplomy i narody.  Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Dzieci świetnie bawiły się na wernisażu: biegały, pozowały do zdjęć i częstowały wszystkich  ciastkami.

Nasze stowarzyszenie powstało między innymi po to, aby przełamywać stereotyp dziecka niepełnosprawnego: biednego, smutnego siedzącego na wózku – tłumaczyła Iwona Kotwicka.
-  Chcemy pokazać, że nasze dzieci są fajne, uśmiechnięte, zdolne  i niewiele różnią się od dzieci zdrowych.

Wystawę zorganizowała Anna Giniewska z Biblioteki Pedagogicznej. Prace można oglądać do 20 grudnia 2018.

Hanna Ciepiela

fot.  Anna Giniewska, Eliza Paternowska

Zobacz zdjęcia w fotogalerii: