« grudzień 2018 »
III edycji programu „Być jak Ignacy”. Zostań Bohaterem Nauki
2018/11/21

Zapisz się do III edycji programu edukacyjnego „Być jak Ignacy” i wygraj nagrody! Jak co roku, organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Jego celem jest promowanie zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie oraz popularyzacja osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców. Wszystko odbywa się w uwielbianej przez uczniów formie angażującej zabawy.

Tegoroczna edycja będzie poświęcona życiu oraz osiągnięciom czterech naukowców – Mariana Rejewskiego, Kazimierza Funka, Jana Szczepanika oraz Henryka Magnuskiego. Program został objęty patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej.

W tym roku akcja startuje pod hasłem „Zostań Bohaterem Nauki”. Ma ona zachęcić dzieci do zdobywania i dzielenia się wiedzą zdobytą podczas organizowanych lekcji. Program „Być jak Ignacy” przeznaczony jest dla uczniów klas I-III oraz IV-VI.

Specjalnie dla nauczycieli przygotowaliśmy szczegółowe scenariusze zajęć dotyczące każdego z bohaterów projektu, dostosowane do dzieci z obu grup wiekowych. Dodatkowym wsparciem będą karty pracy dla uczniów, filmy edukacyjne opowiadające o życiu naukowców oraz tematyczna gra planszowa

Szczegółowe informacje i rejestracja na stronie: https://bycjakignacy.pl/?utm_medium=mailing&utm_source=mailing&utm_campaign=bycjakignacy

Źródło: https://www.bycjakignacy.pl/