« listopad 2018 »
Konferencja Zrozumieć świat – edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju
2018/11/09

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie i Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Gorzowie Wlkp. zapraszają dyrektorów i nauczycieli wszystkich typów szkół w tym dyrektorów i nauczycieli Szkół Liderów Edukacji Globalnej i Liderów  Edukacji Globalnej na konferencję Zrozumieć świat – edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju

Konferencja odbędzie się 22 listopada 2018 r. w godzinach 10.00- 15.00  w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., ul. Teatralna 25

Celem konferencji jest przybliżenie uczestnikom Celów Zrównoważonego Rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem Celu 16: Pokój, Sprawiedliwość i Silne Instytucje. Zwrócenie uwagi na rolę edukacji globalnej w kształtowaniu odpowiedzialnego społeczeństwa, podniesienie świadomości na temat problemów rozwojowych na świecie i globalnych współzależności, propagowanie innowacyjnych działań edukacyjnych z zakresu edukacji globalnej realizowanych w szkołach i placówkach oświatowych w Polsce.

Konferencja jest działaniem  w ramach projektu Ośrodka Rozwoju Edukacji  Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju II, współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Program w załączniku [pobierz]

Rejestracja dostępna na stronie WOM pod adresem: https://womgorz.edu.pl/index_new.php?svc=rejestracja&act=knf&id=52