« listopad 2018 »
Wystawa „Radosna niepodległość”
2018/11/08

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy pt. „Radosna niepodległość”, na której znajdą się prace podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Tacy Sami” z Gorzowa Wlkp. w ramach projektu „Radosna niepodległość”. Wernisaż odbędzie się 23 listopada (piątek) o godz. 17.00  w Wypożyczalni Biblioteki Pedagogicznej WOM.

Wystawę będzie można oglądać od 23.XI do 10.XII. 2018 r. w godzinach otwarcia biblioteki.

Projekt „Radosna niepodległość” obejmował cykl 10 warsztatów, których tematem przewodnim była rocznica 100-lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. Warsztaty składały się z wspólnych zajęć z różnego typu materiałami sensorycznymi, zabawami plastycznymi i muzycznymi, ćwiczeń koncentracji uwagi, odbywających się dla każdej z czterech grup jeden raz z tygodniu przez okres 3 miesięcy. Dzieci z wykorzystaniem elementów zabawy wykonywały prace związane z tematem danych zajęć. Powstały prace z masy solnej, przeróżne obrazy i obrazki, do których wykorzystywane były materiały żelowe, gąbczaste, silikonowe, guziki i inne surowce sensoryczne, którymi dzieci lubią się bawić, a przy okazji tworzenia określonej tematycznie pracy jednocześnie rozwijały swoje umiejętności motoryczne. Dzięki przeprowadzonym warsztatom uczestniczące w nich dzieci poprzez zabawę ze sobą nawzajem i osobą prowadzącą warsztaty poprawiły swoje umiejętności społeczne oraz przyswoiły wiedzę historyczną w kontekście rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

Projekt „Radosna niepodległość”, został współfinansowany ze środków województwa lubuskiego w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Województwa Lubuskiego pn. „Lubuskie Niepodległościowe Inicjatywy Młodzieżowe”, w obszarze działań na rzecz młodzieży w województwie lubuskim.