szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« czerwiec 2020 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Wystawa „Radosna niepodległość”
miniatura
2018/11/08

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy pt. „Radosna niepodległość”, na której znajdą się prace podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Tacy Sami” z Gorzowa Wlkp. w ramach projektu „Radosna niepodległość”. Wernisaż odbędzie się 23 listopada (piątek) o godz. 17.00  w Wypożyczalni Biblioteki Pedagogicznej WOM.

Wystawę będzie można oglądać od 23.XI do 10.XII. 2018 r. w godzinach otwarcia biblioteki.

Projekt „Radosna niepodległość” obejmował cykl 10 warsztatów, których tematem przewodnim była rocznica 100-lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. Warsztaty składały się z wspólnych zajęć z różnego typu materiałami sensorycznymi, zabawami plastycznymi i muzycznymi, ćwiczeń koncentracji uwagi, odbywających się dla każdej z czterech grup jeden raz z tygodniu przez okres 3 miesięcy. Dzieci z wykorzystaniem elementów zabawy wykonywały prace związane z tematem danych zajęć. Powstały prace z masy solnej, przeróżne obrazy i obrazki, do których wykorzystywane były materiały żelowe, gąbczaste, silikonowe, guziki i inne surowce sensoryczne, którymi dzieci lubią się bawić, a przy okazji tworzenia określonej tematycznie pracy jednocześnie rozwijały swoje umiejętności motoryczne. Dzięki przeprowadzonym warsztatom uczestniczące w nich dzieci poprzez zabawę ze sobą nawzajem i osobą prowadzącą warsztaty poprawiły swoje umiejętności społeczne oraz przyswoiły wiedzę historyczną w kontekście rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

Projekt „Radosna niepodległość”, został współfinansowany ze środków województwa lubuskiego w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Województwa Lubuskiego pn. „Lubuskie Niepodległościowe Inicjatywy Młodzieżowe”, w obszarze działań na rzecz młodzieży w województwie lubuskim. 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid