szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« kwiecień 2019 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
„Weekendowy Szlak Naukowy” w Bibliotece Pedagogicznej WOM
miniatura
2018/10/18

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak zaprasza do udziału w „Weekendowym Szlaku Naukowym”, który odbędzie się w dniach 22-27 października 2018 r. Celem akcji jest promocja uczelni wyższych, innowacyjnych firm oraz instytucji zajmujących się szeroko rozumianą nauką, a także podkreślenie roli, jaką w rozwoju lubuskiej nauki odgrywają środki unijne, w tym Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020.

 

Oferta Biblioteki Pedagogicznej WOM  podczas „Weekendowego Szlaku Naukowego”:

  • Wtorek, 23 października 2018 r., w godz. 08.00-16.00


Warsztaty „Papierowy Teatr Kamishibai – Historia Jana Czochralskiego” tajemnica monokryształu.

Warsztat będzie poświęcony Janowi Czochralskiemu, polskiemu metalurgowi i chemikowi, który opracował metodę pozyskiwania monokryształów. Dzięki metodzie Czochralskiego powstają półprzewodniki stosowane w całej nowoczesnej elektronice, np. komputerach, telefonach komórkowych. Przez wiele lat jego nazwisko było wymazane z historii polskiej i światowej nauki. Dziś nazywany jest „ojcem światowej elektroniki”.
W ramach warsztatów odbędzie się przedstawienie historii w teatrze kamishibai „Tajemnica monokryształy” Anny Czerwińskiej-Rydel, prezentującej biografię naukowca oraz jego badania naukowe, które doprowadziły do uzyskania monokryształu.
W drugiej części warsztatu przeprowadzone zostaną proste doświadczenia, które będą inspiracją dla dzieci do zainteresowania się chemią i fizyką. Zaprezentowane będą m. in. eksperymenty Galileusza, Johana Rudolfa Glaubera, Roberta Boyla czy braci Montgolfier.

Warsztaty dla klas IV- VI, grupy zorganizowane po wcześniejszym umówieniu się.
Maja Wilczewska BP WOM
 

  • Środa, 24 października 2018 r., w godz. 09.00-14.00


Dzieci w wieku 8 – 11 lat na zajęcia z programowania pt. „Programuj ze ScottieGo!”. Na warsztatach dzieci poznają losy kosmity Scottiego, który wylądował na Ziemi ponieważ awarii uległ jego kosmiczny pojazd. Uczestnicy będą zdobywać części zamienne do statku układając programy za pomocą kartonowych klocków, które później zeskanują tabletami przekształcając je na ruch i zachowanie Scottiego.
Zajęcia nie tylko pomagają dzieciom odnaleźć się w świecie technologii ale przede wszystkim rozwijają u nich umiejętność myślenia logicznego, kreatywność, i pomysłowość.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt: Monika Markowska (tel. 95/7216138, 509517122).
 

  • Czwartek, 25 października 2018 r., w godz. 09.00-14.00


Warsztaty zatytułowane „Zwiększ tę moc! – (czyli) tajniki gimnastyki mózgu dla (nie) zaawansowanych” dotyczyć będą zagadnień związanych z możliwościami podniesienia wydajności tego najdoskonalszego i najbardziej tajemniczego z ludzkich organów. Uczestnicy poszukają odpowiedzi na pytanie jak, poprzez nieskomplikowane działania, naukową wiedzę o mózgu wykorzystać w praktyce.
W pierwszej części zajęć przybliżone zastaną ciekawostki dotyczące umysłu, w kolejnej zaprezentowane będą wybrane ćwiczenia, które każdy z nas może wykonywać chcąc poprawiać własną efektywność intelektualną i kreatywność w codziennym życiu.

Zajęcia dla uczniów klas VI-VIII SP i gimnazjów. (Grupy zorganizowane)
Obowiązują zapisy.
Prowadzenie warsztatów: Magdalena Płatonow BP WOM
  
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid