« listopad 2018 »
2018/10/18

W Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w Gorzowie, w sobotę, 20.10.2018 r. odbędzie się KONFERENCJA FILMOZNAWCZA DLA NAUCZYCIELI: FILM - ADAPTACJA - PLAKAT, CZYLI KULTURA FILMOWA W PIGUŁCE, z udziałem filmoznawcy dr Adama Domalewskiego z Poznania. Zapraszamy nauczycieli wszystkich typów szkół, zainteresowanych edukacją filmową.

Prowadzący:
dr Adam Domalewski, Wędrujący Filmoznawca w programie Filmoteka Szkolna oraz Małgorzata Miszczak, Lokalna Liderka Filmoteki Szkolnej

Program:
• Kilka słów o Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej
• literatura w medium filmu, czyli jak wykroczyć poza schemat myślenia o adaptacjach
• festiwale filmowe jako ważna część współczesnej kultury filmowej - co trzeba o nich wiedzieć
• co powinno znaleźć się w analizie plakatu filmowego - mini-poradnik
• przykłady i modelowe analizy scen filmowych
• starzenie się konwencji filmowych jako problem w edukacji filmowej.

Adam Domalewski - filmoznawca i teatrolog, doktor nauk humanistycznych. Pracuje w Instytucie Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM, od kilku lat zajmuje się także edukacją filmową. Bierze udział w ogólnopolskim projekcie Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej, w ramach którego prowadzi warsztaty dla uczniów i nauczycieli; tworzy też scenariusze lekcji oraz występuje w roli prelegenta w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Muza w Poznaniu.

Zgłoszenia: Małgorzata Miszczak, tel. 606 296 877, gosiamisz@poczta.onet.pl

Bezpłatny udział oraz zaświadczenie uczestnictwa.

Warsztaty zorganizowane są w ramach ogólnopolskiego programu edukacji filmowej Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.