« październik 2018 »
III Ogólnopolski Konkurs Programistyczny HackHeroes
2018/09/26

Zachęcamy do udziału w III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Hack Heroes pod honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Hack Heroes to jedyny tego typu konkurs w obszarze programowania skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Media 3.0

Uczniowie ze szkół średnich z całej Polski podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania będą rywalizowali, tworząc aplikacje rozwiązujące problemy społeczne. To już 3 edycja konkursu, który realizujemy w formie hackathonu online. Co roku zaskakuje nas frekwencja tego wydarzenia, w zeszłym roku zgłosiło się do konkursu 174 osób. W tym roku dodatkowo nagradzamy opiekuna grupy nagrodą w postaci najnowszego iPada.

Na czym polega hackathon online? Zespoły mogą liczyć do 5 osób. Temat hackathonu podany zostanie 5 października. Nawiązując do tematu przewodniego, przez ponad dwa tygodnie uczniowie mają za zadanie stworzyć prototyp aplikacji. Co ważne, mogą to być bardzo zalążkowe prace, bo oprócz wykorzystanych technologii i umiejętności programistycznych uczestników liczy się dla nas fajny pomysł. W tym roku pula nagród wynosi 10 tys. zł.

Trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu programistycznego Hack Heroes odbędzie w tym roku w dniach od 6 do 21 października, tradycyjnie podczas trwania Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej http://hackheroes.pl, gdzie także można już rejestrować zespoły. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 733 347 283 lub adresem poczty elektronicznej konkurs@hackheroes.pl

Źródło: hackheroes.pl