« październik 2018 »
Stypendia naukowe, twórcze i artystyczne
2018/09/25

Marszałek Województwa Lubuskiego informuje, że już po raz piętnasty w historii Samorządu Województwa Lubuskiego przyznawane będą stypendia naukowe, twórcze i artystyczne Marszałka Województwa Lubuskiego.

Poprzez program stypendialny pomagamy wybitnie uzdolnionej młodzieży realizować wyznaczone cele, rozwijać zainteresowania oraz pasje. Stwarzamy w ten sposób młodym ludziom odpowiednie warunki do dalszego kształcenia się irozwoju, a także inspirujemy do podejmowania kolejnych zadań naukowych, twórczych i artystycznych. Stypendia są również formą promocji tych młodych Lubuszan, którzy realizując swoje aspiracje przyczyniają się do pomnażania dorobku intelektualnego naszego regionu.

Stypendia Marszałka Województwa Lubuskiego przyznane zostaną zgodnie z uchwałą nr XXV/228/2008 Sejmiku Województwa Lubuskiego z dnia 30 czerwca 2008 roku w sprawie udzielania stypendiów naukowych, twórczych i artystycznych dla uczniów z terenu Województwa Lubuskiego (Dz. Urz. Woj. Lub. z dnia 14 lipca 2008 r. Nr 73 poz. 1203 z późn zm.).

Wnioskodawcami mogą być szkoły ponadpodstawowe (ponadgimnazjalne w roku szkolnym 2018/2019) i artystyczne oraz stowarzyszenia działające w środowisku oświaty i kultury, a każdy z wnioskodawców może złożyć najwyżej 5 wniosków o przyznanie stypendium. Zgodnie z regulaminem, wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2018/2019 należy składać, w terminie do dnia 30 września 2018 r., na adres:

Departament Infrastruktury Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

ul. Podgórna 7

65-057 Zielona Góra

Do wniosku należy dołączyć potwierdzoną kopię świadectwa z poprzedniego roku szkolnego oraz kopie dokumentów potwierdzających osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym; rekomendacje; opinie itp.

Wniosek o przyznanie stypendium powinien zawierać dodatkowo oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz wizerunkowych, w związku ze złożonym wnioskiem o jego przyznanie, zgodnie z obowiązującym od dnia 25 maja 2018 r. Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych RODO).

Oświadczenia, o których mowa powyżej są zróżnicowane ze względu na wiek kandydata. W związku z powyższym prosimy o prawidłowe dołączenie stosownych dokumentów.

Regulamin przyznawania stypendiów naukowych twórczych i artystycznych oraz wzór wniosku znajdują się do pobrania na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego: www.lubuskie.pl w Biuletynie Informacji Publicznej, w zakładce „Polityka Społeczna”.

Szczegółowych informacji udziela również Wydział Edukacji w Departamencie Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, pod numerem telefonu: 68 / 45 65 410 bądź 68 / 45 65 588.

Więcej informacji na stronie: Stypendia naukowe i artystyczne

Źródło: Urząd Marszałowski