« listopad 2018 »
Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas
2018/09/14

Celem konkursu jest popularyzacja tematu adaptacji do zmian klimatu oraz projektu "Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców" za pomocą zdjęcia lub plakatu.

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Środowiska.

Uczestnicy
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych (klasy 5-8) oraz gimnazjaliści. Uczestnik musi mieć ukończone 12 lat.

Opis
Czym są zmiany klimatu? Wzrost temperatury powietrza, długotrwałe upały w lecie, coraz częstsze, ulewne deszcze, burze i silne wiatry skutkują suszami, podtopieniami i powodziami. Zagrażają naszemu zdrowiu i bezpieczeństwu. Powodują także ogromne straty finansowe.
Obecnie szukamy sposobów przystosowania się do zmian klimatu.
A czy Ty obserwujesz w swoim otoczeniu skutki zmian klimatu? Czy dostrzegasz działania adaptacyjne w swojej okolicy? Jeśli interesuje Cię wpływ skutków zmian klimatu na nasze zdrowie, bezpieczeństwo, jakość życia i środowisko, wyraź to i zrób zdjęcie lub plakat!

Konkurs jest rozgrywany w dwóch kategoriach
1) Fotografia. Pokaż na zdjęciu, w jaki sposób można przystosować się do zmian klimatu (np. tworząc parki kieszonkowe, podlewając ogródki deszczówką, budując wały przeciwpowodziowe). Na zdjęciach możesz pokazać także skutki ekstremalnych zjawisk pogodowych.
2) Plakat. Stwórz plakat, który przekona innych, że przystosowanie się do zmian klimatu jest konieczne. Umieść na plakacie hasło promocyjne. Plakat możesz wykonać odręcznie lub za pomocą komputera.

Prace konkursowe powinny być zgłaszane przez szkoły. Zgłoszenia będą przyjmowane od 10 września do 20 listopada 2018.

Nagrody
W każdej kategorii (fotografia i plakat) zostaną przyznane trzy nagrody: czytnik e-booków Amazon Kindle Paperwhite 3, dron DJI Ryze Tello oraz okulary Carl Zeiss VR ONE Plus (nagroda internautów).

Strona konkursu
44mpa.pl/konkurs/