« listopad 2018 »
Rusza kolejna edycja Lubuskiego Sejmiku Młodzieżowego!
2018/09/06

V Lubuski Sejmik Młodzieżowy, pod patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubuskiego Czesława Fiedorowicza, odbędzie się 5 listopada 2018 r. w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.

Spotkamy się w roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego mottem przewodnim Lubuskiego Sejmiku Młodzieżowego będą słowa Cypriana Kamila Norwida: „Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć, skąd się wyszło”.

Wzorem lat ubiegłych uczniowie lubuskich szkół ponadpodstawowych wcielą się w rolę Radnych Województwa Lubuskiego. Ponadto 30 uczniów – dziennikarzy będzie relacjonować pisemnie obrady Sejmiku.

Do udziału w V Lubuskim Sejmiku Młodzieżowym zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych z całego województwa. O udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo mają szkoły, które dotychczas nie brały udziału w Sejmiku. Nabór ruszy 2 października br.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami oraz regulaminem.

Załączniki:

Źródło: lubuskie.pl