« lipiec 2018 »
Akcja Czytanie na drugie śniadanie w gorzowskich przedszkolach
2018/07/02

W dniach 4-8 czerwca 2018 r. po raz trzeci w trzech gorzowskich przedszkolach odbyła się akcja Czytanie na drugie śniadanie, zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM. Działanie przeprowadzono w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom ph. Czytanie łączy.

W tym roku analogicznie do lat poprzednich zaproponowaliśmy, by przedszkola zapraszały gości, seniorów, absolwentów swoich placówek, rodziców, a także osoby niepełnosprawne, które codziennie w każdej grupie czytały dzieciom. Celem akcji było wzajemne poznanie się i integrowanie osób z różnych środowisk, grup wiekowych, niepełnosprawnych oraz zachęcanie dorosłych do codziennego głośnego czytania dzieciom.

W akcji uczestniczyły placówki: Miejskie Przedszkole nr 6, Niepubliczne Przedszkole Sióstr Miłosierdzia „Wincentyńskie Dzieci”, Miejskie Przedszkole nr 32, Żłobek Miejski nr 4.

Koordynatorom, placówkom i uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie w Czytanie na drugie śniadanie. Wszystkie placówki otrzymają dyplomy i podziękowania. Koordynatorem działania w Bibliotece Pedagogicznej była Anna Giniewska.

Zobacz zdjęcia w fotogalerii