« listopad 2018 »
Letnia wystawa malarstwa i rysunku
2018/06/27

Od 2 lipca 2018 w galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej WOM-u, oglądać można prace plastyczne wykonane przez nastoletnich artystów z Młodzieżowego Domu Kultury. Letnia wystawa zakończy się uroczystym finisażem w pierwszej połowie  września.

Dziewiętnaście prac, osiemnastu młodych autorów. Wszyscy oni swoje zainteresowania i zdolności rozwijają  na zajęciach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorzowie Wlkp.

Uczą się tam rysunku oraz malarstwa. I stale doskonalą warsztat plastyczny. Jakiś czas temu młodzi autorzy postanowili się zmierzyć z najsłynniejszymi dziełami sztuki antycznej greckiej i rzymskiej oraz renesansowej. Podglądali, analizowali i naśladowali dzieła uznane za doskonałe. Swoje prace wykonywali ołówkiem, kredkami, pastelami, temperą i akwarelami. W ich kompozycjach można zauważyć świadome i całkiem dojrzałe rozwiązywanie problemów plastycznych takich jak perspektywa , światłocień, wzajemne relacje między barwami i konsekwentne korzystanie z określonej gamy kolorystycznej lub techniki malarskiej. Młodzi autorzy z jednej strony dążą do klasycznej poprawności ujęcia tematu, ale i też pozwalają sobie na pewną swobodę, pomysłowość i oryginalność. Opiekunami artystycznymi tej utalentowanej grupy są Danuta Łubińska i Roman Łubiński.

W imieniu organizatorów wystawy gratulujemy autorom, opiekunom i życzymy im dalszych sukcesów artystycznych.

Autorami prac są :
Alicja Stróżyk