« maj 2018 »
Na Kwadracie rozdano książki
2018/05/15

Pan Karol wziął coś o rybach. Pani Janina zabrała bajki dla wnuków. A nastoletnia Nikola sięgnęła po przepisy na mało znane potrawy.

W poniedziałek, 14 maja 2018 roku na gorzowskim Kwadracie rozdano kilkaset książek. A wszystko w ramach akcji bookcrossingowej, zorganizowanej przez gorzowską Bibliotekę Pedagogiczną z okazji XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Książki leżały na ławkach i każdy przechodzień  mógł sobie wybrać jedną, a nawet kilka i za darmo wziąć do domu. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na ławkach można było odnaleźć prawdziwe książkowe rarytasy. Pan Marek bardzo ucieszył się z „Człowieka z Wysokiego Zamku”  Philipa K. Dicka, a jego córka Ania ze „Świata według  Garpa”. Szybko rozeszły się też opowiadania Edgara Allana Poego, kryminały Joe Alexa i książki Waldemara Łysiaka. Nawet słownik polsko-japoński długo nie czekał na nowego właściciela. Zabrał go pan Zenon, bo jak tłumaczył, zawsze chciał się dowiedzieć, jak po japońsku mówi się „miłość”.

Hanna Ciepiela

Fot. Monika Markowska